خانواده شهدای آزاده با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند

شهرری- ایرنا- مدیران و کارکنان بنیاد شهید تهران بزرگ به همراه جمعی از خانواده‌های معزم شهدای آزاده و آزادگان در آستانه ۲۶ مرداد ماه سالروز ورود این عزیزان به میهن اسلامی با آرمان‌های والای امام راحل تجدید میثاق کردند.

به گزارش ایرنا، این آئین با نادر نصیری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، معاونان و روسای نواحی مختلف بنیاد شهید تهران بزرگ در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

شرکت کنندگان در این آئین معنوی ضمن نثار تاج گل، قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید پیمان کردند.

آزادگان و خانوده های معزم شهدای آزاده ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را گرامی داشتند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در این مراسم با اشاره به این سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «آزادگان نیمه پنهان دفاع مقدس هستند»، گفت: آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی در چنگال و جغرافیای دشمن بعثی دست به مقاومت مثال زدنی زدند و هرگز از آرمان های خود کوتاه نیامدند.

نادر نصیری ادامه داد: مقاومت مهمترین شاخصه آزادگان گرانقدر هشت سال جنگ تحمیلی است که باید امروز الگوی جوانان انقلابی ایران اسلامی باشد.

وی تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با فدا کردن ۲۲۰ هزار شهید، ۹۶۰ هزار جانباز و ۴۳ هزار آزاده امروز بر فراز عزت، عظمت و اقتدار ایستاده است که تمامی این دستاوردها مرهون ایثار و از خودگذشتگی جوانان این مرز و بوم در طول چهار دهه گذشته ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا، ۲۶ مردادماه مصادف با آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹ است که همه ساله در بخش های مختلف این روز گرامی داشته و از آزادگان سرافراز کشور قدردانی می شود.

در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند.

مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و ۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

همچنین شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد.

/۶۰۰۳/۳۲۱۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =