۲ شکارچی در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی  بخش کجور نوشهر دستگیر شدند

نوشهر - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر از دستگیری ۲ شکارچی متخلف به همراه ۲ قبضه سلاح در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی بخش کجور این شهرستان خبر داد.

کامبیز محسن سلطانی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران یگان حفاظت منطقه البرز مرکزی به همراه نیروهای بسیج منطقه  ۲ نفر شکارچی متخلف را در ساعت یک بامداد امروز دستگیر کردند.

وی ادامه داد: این افراد از اهالی عباس اباد دارای  سابقه شکار غیرمجاز بودند و از قبل از سوی  ماموران یگان حفاظت  شناسایی شدند و با توجه به مراقبت های صورت گرفته شب گذشته هنگام  ورود به منطقه حفاظت شده دستگیر شدند.

سلطانی افزود: از متخلفان ۲ قبضه سلاح برنو و ۱۵ عدد فشنگ آن، دوربین چشمی و وسایل همراه کشف و ضبط گردید و متهمین به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت: همراه این افراد  ۲ راهنما و بلد منطقه بودند که با دادن تعهد آزاد شدند.

رها سازی ۲ عقاب

مسئول منطقه حفاظت شده البرز مرکزی نیز از تیمار و رها سازی ۲ عقاب بالغ که از سوی روستائیان بخش مرکزی به اداره محیط زیست شهرستان نوشهر تحویل داده شده بود خبر داد.
مهدی کیا هیرتی گفت: بال یکی از عقاب به دلایل نامشخصی دچار شکستگی شده بود و عقاب دیگر نیز به علت ضعف بدنی قادر به پرواز نبود که بعد از تیمار و بهبودی کامل به آغوش طبیعت بازگردانده شدند. 

۲۲۰ هزار هکتار منطقه حفاظت‌ شده البرز مرکزی در شهرستان نوشهر قرار دارد که برای هر ۵۰ هزار هکتار تنها یک محیط‌ بان فعال است. 

۱۲۹۵/ ۱۶۰۲/۱۸۹۹

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =