مخابرات زنجان آماده اجرای پروژه فیبر نوری در شهرک‌های صنعتی استان است

زنجان- ایرنا - مدیر مخابرات منطقه زنجان از آمادگی این شرکت برای اجرای پروژه فیبر نوری در شهرک‌های صنعتی این استان خبر داد و گفت: ارتباط فیبر نوری شهرک‌های صنعتی افق ابهر، خرمدره، روی و شماره یک زنجان، پیشتر برقرار شده و برای ارتباط سایر شهرک‌ها نیز آمادگی داریم.

همایون دلجویی روز پنجشنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان افزود: مخابرات منطقه زنجان می‌تواند ارتباط  FTTH (  اتصال شبکه فیبر نوری به منازل مسکونی) و سایر سرویس‌های مورد نیاز واحدهای صنعتی در شهرک‌های جدیدالتاسیس را با عقد قرارداد، برآورده سازد.
وی به تشریح مزایای استفاده از سرویس FTTH مخابرات در واحدهای صنعتی پرداخت و خاطرنشان کرد: فیبر نوری، ارتباط نسل آینده است که خوشبختانه با تلاش شرکت مخابرات ایران، تمام ارتباط‌های کشور به این سمت هدایت می‌شوند.
دلجویی تاکید کرد: این شرکت در راستای حمایت از تولید و صنعت استان از هیچ الاشی فروگذار نحواهد بود و آماده ارائه خدمات مخابراتی در نواحی صنعتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنفتی استان زنجان نیز گفت: با توجه به نیاز واحدهای صنعتی این استان به ارتباطات پایدار در شهرک‌های صنعتی،  نیاز به تعامل دوسویه بین ۲ شرکت است.
ایرج احمدی تصریح کرد: خوشبختانه تعامل دوسویه و خوبی بین شهرک‌های صنعتی و مخابرات زنجان برقرار است.
وی اظهار داشت: تعامل دوسویه ارتباطات و صنعت، گامی موثر در جهت پیشرفت و توسعه استان است.

FTTH فیبر به خانه و نوعی از FTTP ( فیبر به محل مشتری ) است که در نهایت به یک خانه یا محل ‌کار ختم می‌شود. این فیبر از دفتر مرکزی تا محل زندگی یا کار مشتری کشیده می‌شود. در محل مشتری، سیگنال می‌تواند به روش‌های مختلف مانند کابل اترنت، کابل کواکسیال، ارتباط بی‌سیم یا فیبر نوری.به اشتراک گذاشته شود.
به گزارش ایرنا، ۳۲ شهرک و ناحیه صنعتی با مجموع ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین و یک هزار و ۷۰۰ طرف قرارداد در استان زنجان فعال است.

همچنین استان زنجان دارای بیش از ۳۵۸ هزار مشترک تلفن ثابت با بیش از ۴۲۷ هزار شماره منصوبه بوده و ۸۲۶ روستای استان نیز از تلفن روستایی بهره‌مند هستند.

بیش از یک میلیون و ۱۵۶ هزار مشترک تلفن همراه با یک میلیون و ۲۵۰ هزار شماره همراه اول در استان وجود دارد.

۱۶۹ مرکز دیتا، بیش از ۶۷ هزار پورت منصوبه اینترنت خانگی و تجاری و بیش از ۵۰ هزار پورت واگذارشده اینترنت خانگی و تجاری وجود داشته و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان ایجاد شده است.

۶۹ دفتر خدمات ارتباط شهری نیز برای ارائه خدمات مخابراتی در استان فعال هستند.

۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =