کاهش آسیب‌های اجتماعی، نتیجه اجرای طرح کنترل نامحسوس پلیس

 رشت - ایرنا - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به کنترل نامحسوس پلیس در زمینه‌های مختلف اجتماعی گفت: کنترل نامحسوس پلیس در حوزه‌هایی همچون مبارزه با بدحجابی، تاثیر بسزایی در کاهش این آسیب در استان داشته است.

سرهنگ مجید رسول زاده فرساد روز پنجشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز رشت با بیان این مطلب افزود: یک کمیته عملیات ایجابی تشکیل داده ایم که بدون برخورد فیزیکی و چهره به چهره در جهت افزایش امنیت اجتماعی شهروندان به طور نامحسوس ، سواحل استان را رصد می کند.

وی اظهار کرد: در این طرح همکاران مستقر در سواحل، با ثبت شماره پلاک خودرو و بدنبال آن با تایید خودرو و مالک آن توسط سیستم، تذکرات ارشادی به صورت محترمانه  برای افراد ارسال می شود که  اجرای این طرح تاثیر بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته است.

وی اضافه کرد: همچنین طرح ناظر یک را در استان راه اندازی کرده ایم که در حال حاضر هفت هزار عضو دارد و در این طرح،  شماره پلاک خودروهایی که سرنشینان آنها حجاب مناسبی نداشته باشند، ثبت و به صورت پیامک تذکر داده می شود ضمن اینکه طرح ناظر ۲ نیز در حال راه اندازیست و در این طرح ، زیر مجموعه های  اصناف در رابطه با حجاب نظارت می شوند.

سرهنگ رسول زاده فرساد در ادامه سخنانش ؛ با اشاره به  افزایش روز افزون جرایم اینترنتی گفت: جرائم اینترنتی بدلیل غفلت و نا آگاهی خانواده ها بسیار افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی گیلان نیز شنبه هفته جاری در نشست خبری با خبرنگاران استان، گفته بود که جرائم اینترنتی طی چهار ماه نخست امسال، ۳۸۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال  گذشته افزایش داشته است. اینجا را ببینید

معاون اجتماعی پلیس گیلان سوء استفاده از جوانان بویژه دختران زیر ۲۰ سال و کلاهبرداری های مالی بصورت اینترنتی همچون برنده شدن سفر عتبات عالیات را از جمله شیوه هایی عنوان کرد که در استان افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: پلیس زنگ خطر را در زمینه های مختلف و  مواردی که مردم استان را تهدید می کند، به صدا درآورده و در همین راستا، ضمن انتظار از همراهی رسانه ها برای انعکاس گسترده هشدارهای پلیس و لزوم  فرهنگ سازی، شهروندان نیز بایستی به هشدارها توجه کنند.

سرهنگ رسول زاده با برشمردن چالش هایی که پلیس در استان با آنها روبروست، نزاع و درگیری را یکی از مشکلات در استان عنوان و تصریح کرد: متاسفانه گیلان از لحاظ فراوانی نزاع و درگیری  های لفظی در کشور، رتبه نخست دارد که نشان‌دهنده اینست باید فرهنگسازی صورت گیرد.

 وی با اشاره به اقدامات فرهنگی پلیس همچون اجرای نمایشی تئاتر یا فیلم های پندآموز در مکان هایی همچون سواحل و انتشار مقالات مربوط به آسیب های اجتماعی در سایت خبرگزاری پلیس خاطرنشان کرد:  هنر این است که مسائل را به طور غیر مستقیم در جامعه فرهنگسازی کنیم و پلیس اهتمام دارد تا بدون درگیری های فیزیکی و خشونت، آسیب های اجتماعی  را در استان کاهش دهد.

در پایان این نشست معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان از بخش های مختلف خبرگزاری جمهوری اسلامی بازدید و با خبرنگاران این رسانه، در فضایی صمیمی گفت وگو و از تلاش های آنان قدردانی کرد.

۷۲۹۶ / ۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =