۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83438234
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۶ هزار فرهنگی در مدارس مهاباد اسکان یافتند

مهاباد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: از ابتدای فعالیت مراکز پذیرش و اسکان میهمانان تابستانی تاکنون، ۶ هزار و ۳۰۰ مسافر فرهنگی در مراکز اقامتی این شهرستان پذیرش شده‌اند.

کامبیز شاوله روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد جمعیت در قالب یکهزار و ۷۵۰ خانوار در مراکز اسکان فرهنگیان این شهرستان اسکان یافتند که شامل ۱۵ هزار و ۷۵۰ نفر روز است.

وی با بیان اینکه مهاباد پس از ارومیه رتبه دوم اسکان فرهنگیان در آذربایجان‌غربی را در اختیار دارد، ادامه داد: ستاد اسکان فرهنگیان این شهرستان ۹ مدرسه با ۷۵ کلاس درس را برای پذیرایی از میهمانان در تعطیلات تابستانی تجهیز کرده است.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد با اشاره به اینکه پذیرش و اسکان فرهنگیان از روز ۲۶ خردادماه آغاز شد و تا ۱۲ شهریورماه ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: ستاد اسکان فرهنگیان مهاباد تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا میهمانان تابستانی با خاطره خوبی این شهرستان را ترک کرده و در سال‌های آینده نیز مهاباد را برای مسافرت انتخاب کنند.

وی به تقسیم‌بندی مراکز اسکان مهاباد در سه تیپ ویژه، الف و ب اشاره کرد و افزود: در تعطیلات سال گذشته نیز ۷۰ کلاس درس در قالب ۹ مدرسه برای پذیرش میهمانان تابستانی تجهیز شد که ۲۸ هزار نفرروز در این شهرستان اسکان یافتند.

شهرستان مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری در غرب کشور به شمار می‌رود که به «نگین گردشگری آذربایجان» مشهور می‌باشد.

مهاباد که هم‌اکنون به یکی از مقصدهای مهم گردشگری در غرب کشور تبدیل شده است، ۹۲ اثر تاریخی ثبت شده ملی دارد که سد مهاباد، غار سهولان، تالاب کانی‌برازان، موزه و حمام میرزا رسول، تخته سنگی فقره‌قا، برده‌کنته و مسجد جامع از مهمترین اثرهای تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهرستان است.

مهاباد دارای ۱۳۳ اتاق در قالب چهار هتل، ۴۹ اتاق در قالب سه میهمانپذیر و ۱۱ سویت در قالب یک هتل آپارتمان است.

۹۹۰۳/ ۳۰۲۰/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =