شرکت واردکننده جو با ارز دولتی ۳۰ میلیارد تومان جریمه شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: شرکت واردکننده جو دامی با ارز دولتی که آن را بدون اجرای ضوابط قیمت‌گذاری فروخته بود به پرداخت ۳۰ میلیارد تومان جریمه محکوم شد.

سیداحد یوزباشی، روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در اجرای طرح تشدید کنترل بازار و مبارزه با متخلفات اقتصادی و برابر گزارش واصله از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، برای این شرکت پرونده تشکیل و پس از رسیدگی به پرداخت مبلغ مذکور در حق صندوق دولت محکوم شد و با توجه به اینکه این رای قطعی بوده از سوی شعبه اجرای احکام این اداره کل در حال اجراست.

وی اظهار داشت: در بررسی‌های انجام شده و اخذ مدارک و دفاعیات از متهم پرونده مشخص شد که شرکت فوق با استفاده از ارز دولتی اقدام به وارد کردن این نهاده دامی به ارزش ۶ میلیارد تومان کرده و بلافاصله پس از ترخیص کالا بدون رعایت ضوابط قیمت گذاری و توزیع کالا، به صورت یکجا و به قیمت خیلی بالاتر از نرخ مصوب به فروش رسانده بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه کالای عرضه شده مشمول تعیین قیمت توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و تصویب ستاد تنظیم بازار و توزیع در شبکه منتخب تثبیتی تصویبی و نظارت از زمان ترخیص کالا تا عرضه در شبکه خرده فروشی و آخرین زنجیره مصرف است شرکت مذکور موارد اعلامی را رعایت نکرده است.

یوزباشی، با بیان اینکه این شرکت نتوانسته دلیل قانع کننده و محکمه پسند ارائه کند، ادامه داد: اتهام وارده محرز و مسلم بوده و با توجه به سوابق کیفری متهم که برای بار دوم در طول سال تخلف وی گزارش شده،  طبق قانون تعزیرات حکومتی متهم به پرداخت مبلغ مذکور به عنوان جزای نقدی محکوم شده است.

از اول سال‌جاری تاکنون و در زمینه کالا و خدمات تعداد ۴ هزار پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی تشکیل و تعداد ۳ هزار و ۸۲۱ پرونده مختومه شده است.

۳۰۷۷/۸۰۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =