۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۳
کد خبرنگار: 2058
کد خبر: 83438204
۰ نفر
کتابخانه تخصصی صنایع خراسان رضوی فعال شد

مشهد- ایرنا- فعالیت کتابخانه تخصصی دیجیتال صنایع خراسان رضوی روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران در محل ساختمان مرکز خدمات فناوری شهرک صنعتی طوس مشهد آغاز شد.

مجری کتابخانه تخصصی دیجیتال صنایع خراسان رضوی در این مراسم گفت: سه و نیم میلیون منبع و نسخه در این کتابخانه دیجیتال بارگذاری شده که در ۵۰ درصد آنها متن کامل کتابها یا مقاله ها در دسترس مراجعان قرار دارد.  

حسین حیدری افزود: متون و مقالات بارگذاری شده دربرگیرنده اطلاعات تخصصی تمامی رشته های آکادمیک و علمی به ویژه حوزه صنایع است. علاقه مندان بهره گیری از خدمات کتابخانه تخصصی دیجیتال صنایع خراسان رضوی می توانند از طریق شبکه وب به صورت آنلاین به این کتابخانه متصل شوند و مطالب مورد نظر خود را جستجو و مطالعه کنند.

وی گفت: ۵۰ درصد کتابها و ۹۰ درصد مقالات موجود در کتابخانه تخصصی دیجیتال صنایع خراسان رضوی به طور رایگان در اختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرد. همچنین متقاضیان دریافت مطالب تخصصی می توانند پس از دریافت سرفصلهای موضوع مورد نظرشان، با پرداخت مبلغی اندک به شیوه الکترونیکی کل مطالب مورد نیاز را در اختیار بگیرند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران امروز ۲۴ مرداد در سفر به مشهد همچنین ضمن بازدید از بخشهای مختلف شهرک صنعتی توس و بهره برداری طرح محوطه سازی با فناوری جدی سیمان "استمپی" در این شهرک صنعتی، در مراسم گشایش مرکز فن بازار دفاعی منطقه شمال شرق کشور، نمایشگاه دائمی توسعه ساخت داخل صنعت فولاد خراسان حضور یافت و در همین چارچوب با مدیران تعدادی از استارت آپها و شتاب دهنده ها گفت و گو کرد.

تبادل تفاهمنامه همکاری علمی، فنی و اجرایی بین مجتمع فولاد خراسان و شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی به منظور استفاده حداکثری از توانمندی و ظرفیت صنایع کوچک در محل شهرک صنعتی توس از دیگر برنامه های سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به مشهد بود.

شهرک صنعتی توس که از سال ۱۳۷۱ فعال شده با مساحت ۴۲۵ هکتار در سه فاز صنعتی و ۸۰۱ قطعه زمین صنعتی واگذار شده، یکی از بزرگترین شهرکهای صنعتی در ایران است. این شهر صنعتی در ۲۰ کیلومتری شمال غرب مشهد با استقرار واحدهای صنعتی برق و الکترونیک، پلاستیک،  سلولزی،  شیمیایی، غذایی، فلزی، کانی غیرفلزی و نساجی محل فعالیت ۲۶ کارخانه محصولات برقی و الکترونیکی، ۶۶ واحد تولید مصنوعات پلاستیکی، ۸۵ واحد خدماتی، ۵۷ واحد صنعتی سلولزی، ۱۲۱ واحد تولیدات شیمیایی، ۱۴۹ واحد صنایع غذایی، ۲۴۳ واحد صنایع فلزی و پنج واحد صنعتی کانی غیرفلزی است.

۶۰۷۰/۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =