۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83438194
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۷۰ هنرمند واقعه غدیر را در شیروان بازسازی می‌کنند

بجنورد- ایرنا- واقعه غدیر ۲۸ مردادماه جاری با حضور ۶۵۰ هنرور و ۲۰ هنرمند شاخص استان خراسان شمالی در شهر شیروان بازسازی می‌شود.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حسین اکبری ظهر روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران شیروان اظهار داشت: بازسازی این واقعه در ایستگاه اول محور جبل‌النور شیرکوه، ساعت ۱۷ روز دوشنبه هفته آینده انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه بنا به درخواست سادات شهرستان انجام می شود،  گفت: برای این موضوع فضای معنوی خوبی را ایجاد کرده ایم که پیش بینی می شود ۱۰ هزار نفر از این برنامه بازدید کنند.

اکبری با تاکید بر اطلاع رسانی این موضوع در سطح شهر افزود: شیروان شهر دینی و مذهبی است که صبغه معنوی و روحیه ایثار و شهادت همیشه در آن موج می زند و شاهد بازدیدکننده زیادی خواهیم بود.

به گفته فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شیروان، این شهرستان ۱۵ خاندان سادات دارد که در این مراسم از خانواده های سادات شهید تجلیل به عمل خواهد آمد.

واقعه غدیر از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن،  پیامبر اسلام(ص)  هنگام بازگشت از حجة الوداع در ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم قمری در مکانی به نام غدیر خم،  امام علی(ع)  را ولی و جانشین خود معرفی کرد. حاضران در آن واقعه که بزرگان صحابه نیز در میان‌شان بودند، با امام علی(ع)  بیعت کردند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =