۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۶
کد خبرنگار: 2487
کد خبر: 83438189
۰ نفر

برچسب‌ها

امکان برگزاری رالی‌های بین‌المللی در ایران

تهران- ایرنا- معاون گردشگری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از امکان برگزاری رالی بین‌المللی خودروهای بالای 2500 سی سی و موتورسیکلت‌های 250 سی سی در ایران خبر داد.

ولی تیموری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: تا پیش از این به دلیل وجود ممنوعیت ورود خودرو و موتورسیکلت سنگین به ایران، رالی‌های بین المللی در کشورمان نمی‌توانست برگزار شود اما با رفع این ممنوعیت این امر میسر شده است.

وی با اشاره به اینکه ایران جز کشورهای جاده ابریشم است، گفت: تا پیش از این در رالی‌های بین‌المللی خودروها از دیگر کشورها عبور می‌کردند ولی امکان ورود به ایران را نداشتند که وجهه خوبی برای کشور نداشت.

براساس قانون، ورود و خرید و فروش خودرو بالای 2500 سی سی و موتورسیکلت بالای 250 سی سی بر اساس نظر پلیس، گمرگ و ستاد مبارزه با قاچاق کال و ارز به کشور ممنوع بود، ولی در نامه‌نگاری و رایزنیها اعلام کردیم که خودرو و موتورسیکلت گردشگران به کشور خرید و فروش نمی‌شود و تنها مدتی کوتاه و معین در ایران تردد داند و سپس خارج می‌شوند.

وی گفت: ورود خودرو و موتورسیکلت گردشگران خارجی موضوع خرید و فروش نیست؛ آنها می‌خواهند زمانی محدود و مشخص در ایران تردد داشته باشند، که نباید شامل این قوانین شوند که با رفع این محدودیت از این به بعد امکان حضور آنها در ایران وجود دارد.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره شرایط کنونی ورود خودرو بالای 2500 سی سی و موتورسیکلت 250 سی سی به ایران گفت: آژانس مجری تور و یا واردکننده گردشگران باید به گمرک وثیقه محضری ارائه دهد و متعهد شود که این خودروها و موتورسیکلت‌ها در کشور نمی‌مانند. علاوه‌بر آن لازم است معاون گردشگری و ذی‌حسابی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به گمرک، تاییدیه و تعهدنامه‌هایی را در ارتباط با خروج موتورسیکلت و خودروی گردشگران خارجی ارائه دهند.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درصدد است با رایزنی با دولت مصوبه یا تفسیر قانونی اخذ کند تا ورود خودرو 2500 سی سی و موتوسیکلت تنها با وثیقه و تعهد آژانس میسر شود و دیگر نیاز به نامه‌نگاری از سوی سازمان میراث فرهنگی نباشد، تا روند سرعت بیشتری بگیرد.

تیموری درباره زمان اجرایی شدن این موضوع گفت: اگر نیاز به اخذ مصوبه از هیات دولت باشد زمان بیشتری می‌گیرد ولی اگر دولت تشخیص دهد تنها نیاز به تفسیر قانون دارد، زمان کمتری نیاز است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =