۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83438184
۰ نفر

برچسب‌ها

فعال‌شدن کانون خبرنگاران در رودسر

رشت - ایرنا - فرماندار رودسر در آیین تجلیل از خبرنگاران، از راه‌اندازی کانون خبرنگاران در این شهرستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا حسین اسمعیل پور در این مراسم ، این اقدام را در راستای ساماندهی خبرنگاران و استقرار آنان در یک مکان مشخص و معین برای انجام امور خبری عنوان و خاطرنشان کرد: خبرنگارانی که دارای کد خبرنگاری هستند به آنها مجوز فعالیت داده می شود، ضمن اینکه امکانات نیز در حد متعارف پیش بینی شده است.
وی زمان، زبان، مکان و موضوع را چهار شرط مشخص در کار خبر ذکر و اظهار کرد: اگر این چهار شرط در خبر رعایت شود مطمئنا اثرگذاری و منبع خبری خواهد شد.
فرماندار رودسر عرصه خبر را صحنه رقابت دانست و اضافه کرد: در این راستا خبرنگاران باید خود را در آزمون های سخت محک بزنند.
اسمعیل پور به شرایط کنونی کشور اشاره و با بیان اینکه کشور در شرایط عادی نیست و در جنگ تمام عیار اقتصادی بسر می بریم، تصریح کرد: این شرایط به منزله آن نیست که مقاومت نکنیم بلکه باید از امکانات و منابع موجود کشور به شکل بهینه استفاده شود.
وی از خبرنگاران خواست با نقد سازنده و نه مخرب، به روند توسعه شهرستان کمک کنند.
شهرستان رودسر در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در سال ۱۳۷۷ به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در شهر مزارشریف مرکز استان بلخ در شمال افغانستان توسط نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید و روز شهادتش در تقویم رسمی ایران روز خبرنگار نامگذاری شد.

۷۲۹۳/۲۰۰۷/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =