۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83438168
۰ نفر

برچسب‌ها

رسیدگی به مشکل آزادگان، اولویت مدیران ملایر

همدان_ ایرنا_ در آستانه فرا رسیدن ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، مسائل و مشکلات آزادگان ملایر با حضور مسئولان و نمایندگان این شهرستان بررسی و فرماندار ویژه ملایر تلاش برای حل مشکلات این قشر را از عمده ترین اولویت های مدیران برشمرد.

۲۶ مرداد؛ روزی به یادماندنی در تاریخ جمهوری اسلامی که به نام آزادگان رقم خورد و میهن ایران اسلامی بار دیگر شاهد مجاهدت ها و رشادت مردی های رزمندگانش بود که از امتحان الهی پیروزمندانه بیرون آمدند و برگ دیگری از افتخار، عزت و آبرومندی را برای ایران و ایرانی رقم زدند.

قدرت الله ولدی روز پنجشنبه به مناسبت فرا رسیدن ۲۶ مرداد سالروز بازگشت غرور آفرین آزادگان به میهن اسلامی در دیدار با آزادگان این شهرستان، تکریم آزادگان را وظیفه ای مهم و در اولویت مهم مدیران دانست و افزود: ما مرهون زحمات و رشادت های جامعه ایثارگری و آزادگان هستیم و در خدمت رسانی به آنان نباید از هیچ تلاشی دریغ کنیم.

وی در وصف ایثارگری های آزادگان بیان کرد: شما آزاد مردانی هستید که جانانه مبارزه کردید و نشان دادید که می شود در زندان های دشمن بود و سرافرازانه از وطن دفاع کرد.

فرماندار ویژه ملایر تجلیل و تکریم از آزادگان را وظیفه شرعی و دینی خواند و به خاطر هرگونه کوتاهی هایی که در حق آنها شده است، عذرخواهی کرد و خطاب به مدیران تاکید کرد: ما مدیون رشادت ها و از جان گذشتگی های شهدا، آزادگان و ایثارگران و خانواده های آنان هستیم و در هر مقطعی باید خادم آنان باشیم.

در نشست صمیمی آزادگان ملایری با مسئولان این شهرستان مسائل و مشکلاتی همچون بیکاری فرزندان آنان، مشکل بیمه آزادگان، اعطای تسهیلات، مرخصی دوران اسارت، نبود سالن ورزشی و قطعه زمینی برای آزادگان مطرح شد که فرماندار ویژه ملایر خواستار پیگیری سریع این موارد توسط مسئولان مربوطه شد.

ولدی ضمن تاکید به مدیران برای پاسخگویی به مطالبات و نیازهای آزادگان و تلاش برای آرامش و آسایش آنان تاکید کرد: هر مشکل و خواسته ای که در حوزه فرمانداری نیاز به پیگیری داشته باشد، کوتاهی نمی کنیم.

دیدار آزادگان ملایر با فرماندار و نمایندگان مجلس


نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز آزادگان را نشان از عظمت، اقتدار و رادمردی و الگو و اسوه های ملت ایران دانست و بیان کرد: انقلاب به نام شما ثبت و ضبط شده است.

حجت الاسلام احد آزادیخواه با بیان اینکه آزادگان مشوق و مدرس در عرصه های مختلف هستند، تلاش برای رفع مشکلات آنان را حداقل وظیفه ای دانست که مسئولان باید به نحو مطلوب انجام دهند.

وی ادامه داد: آزادگان حتی پس از اسارت نیز در عرصه های مختلف با تحمل سختی ها ثابت کردند که پای انقلاب ایستاده اند و ما امروز مدیون و بدهکار آنان هستیم.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس دهم درباره بیمه تکمیلی ایثارگران گفت: سال های گذشته بنیاد شهید طرحی را مبنی بر واگذاری بیمه تکمیلی به دستگاه های اجرایی ارائه داد که موفق نبود.

حجت الاسلام آزادیخواه ادامه داد: در همین راستا با پیگیری های مستمر در مجلس شورای اسلامی مصوب شد که فقط بنیاد شهید مسئول بیمه تکمیلی ایثارگران باشد و رقمی نیز برای آن پیش بینی شد که از سوی دولت هنوز تخصیص پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه در بودجه امسال این مبلغ مصوب شده و باید پرداخت شود اظهار داشت: پیگیری های لازم را برای اختصاص سالن ورزشی به آزادگان و ایثارگران انجام دادیم که در اختیار آنان قرار گیرد.

حجت الاسلام آزادیخواه با تاکید بر اینکه اجازه هیچگونه بی حرمتی به آزادگان و ایثارگران را نمی دهیم گفت: باید از ظرفیت دستگاه هایی همچون اوقاف و امور خیریه، ورزش و جوانان و بخش خصوصی برای اختصاص یک قطعه زمین و سالن ورزشی برای آزادگان استفاده کنیم.

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز خاطرنشان کرد: متناسب با شان و جایگاه آزادگان و ایثارگران نتوانستیم در راستای حل مشکلات آنان گام برداریم.

محمد کاظمی گفت: اینکه امروز آزادگان سرافراز ما مشکل بیمه و سایر موارد را داشته باشند، موجب شرمندگی ما است.

وی با بیان اینکه آزادگان با خدا معامله کردند و رفع نیازهای آنان وظیفه مسئولان است افزود: اینکه امروز آمریکا مستاصل شده و توانستیم پوزه آنها را به خاک بمالیم، حاصل ایثارگری و مقاومت شما آزادگان و ایثارگران بود که به ما درس مهم آزادگی و ایثار دادند.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با اشاره به ظلم آشکار دشمنان علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران و اعمال تحریم های ظالمانه از ابتدای انقلاب تاکنون گفت: ملت ایران مظلومترین و در عین حال عزتمندترین مردم دنیا هستند که در اوج اقتدار و عزت برای رسیدن به پیروزی و توسعه تلاش می کنند.

کاظمی خدمت رسانی به مردم به ویژه ایثارگران و آزادگان را توسط مسئولان ضروری دانست و ادامه داد: در مجلس برای حل مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران تلاش کردیم که هم اکنون مشکل قانونی آن رفع و به بنیاد شهید واگذار شد.

وی بر لزوم تکریم ایثارگران و آزادگان به ویژه در دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: بخشنامه تکریم ارباب رجوع به دستگاه ها به ویژه توسط دستگاه قضایی به قضات صادر شده و نوع برخوردها باید محترمانه باشد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر نیز با اشاره به عظمت جایگاه آزادگان گفت: آمادگی داریم یک روز در هفته را برای حل مشکلات آزادگان و موارد مرتبط با آنان اختصاص دهیم.

سرهنگ سیدجواد حسینی بیان کرد: آزادگان پا روی نفس خود گذاشتند و جلوی دشمن ایستادند و سختی های فراوانی را در دوران اسارت تحمل کردند، این شرایط بسیار سخت و دشوار است و باید قدر بدانیم.

وی ادامه داد: آزادگان آموزگاران مکتب ولایت هستند که تنها آنان می توانند درس شجاعت، مردانگی و عشق را به ما دیکته کنند.

۷۵۲۸/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =