مردم مجری ۸۵ درصد فعالیت‌های راهپیمایی اربعین حسینی هستند

مشهد- ایرنا- وزیر کشور گفت: اجرای ۸۵ درصد اقدامات مرتبط با راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، تامین منابع و تمهید شرایط لازم برای این رخداد آیینی از سوی مردم صورت می گیرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در مراسم آغازین دومین همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی در مشهد افزود: دولت و دستگاههای اجرایی در فعالیتهای مرتبط با راهپیمایی عظیم اربعین حسینی فقط تامین کننده زیرساخت، امکانات و خدمات مورد نیاز همین حوزه هستند

وی در ادامه اربعین حسینی را رابطه بین انسانها در احسان، ایثار، نیکوکاری، خوبی و مظاهر اخلاقی توصیف و بیان کرد: ظرف مدت ۲۰ روز دست کم دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ایران اسلامی در آیین راهپیمایی اربعین شرکت می کنند و همه کارها نیز توسط مردم انجام می شود.  
وزیر کشور ادامه داد: اگر در کنار فعالیتهای ظاهری، در حوزه اعتقادات، امور فرهنگی و معارف و اخلاقی نیز کارها را به خوبی جلو ببریم جامعه ما برای دلها و لبهای خسته بشری الگو می شود زیرا اربعین حسینی موضوع شیعه و سنی نیست بلکه موضوعی انسانی و متعلق به همه انسانهای آزادیخواه است که می خواهند هماهنگ با ذات خداخواهی خود زندگی کنند.  
وی اربعین حسینی را از جنس محبت، عشق، زیبایی، رشد و تعالی توصیف و بیان کرد: عاشورا و اربعین حسینی چشمه های جوشانی هستند که مسیر تاریخ بشریت را آبیاری می کنند. مکاتب مادی شرق و غرب فطرت انسانها را سیراب نکرده اند.

رحمانی گفت: این در حالی است که اسلام پاسخگوی نیازهای فطری انسان،  دنیا و آخرت بشر می باشد. ترس دشمنان از اسلام نیز به همین خاطر و وحشت آنها از فراگیر شدن این دین الهی است. در حالی که انسانها جویای صلح و آزادی هستند، همه مکاتب بشری مدعی این امور با شکست مواجه شده و نتوانسته اند به خواسته ها و نیازهای اساسی بشر پاسخ دهند.  
وی افزود: دشمنان با هدف ایجاد و ترویج اسلام هراسی گروهکهای داعش و القاعده را ایجاد، حمایت و پشتیبانی کردند و امروز مردم جهان در همه کشورهای دنیا نسبت به منبع و منشاء گروههای تروریستی و تکفیری آگاهی پیدا کرده اند.  
وزیر کشور گفت: جنایتهای تروریستها و اقدامات آنها چهره های ضدحقوق بشری را روز به روز آشکارتر کرده و باعث شد تا خالص و ناخالص عیان شوند.  
دومین همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی با حضور ۶۵۰ نفر از ۱۰ کشور مسلمان تا فردا در مشهد ادامه دارد.  
۷۵۰۷/۱۸۵۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =