سمنان در شاخص رضایت مردم از بخش اجرایی دوم کشور است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: سمنان، بعد از استان قزوین، رتبه دوم کشور را در ارتباط با شاخص رضایتمندی مردم از عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی دارد.

علیرضا آشناگر روز پنجشنبه در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: بر اساس پایش سازمان اداری و استخدامی کشور سمنان از استان‌های برتر در شاخص رضایت مردم از عملکرد کارکنان دستگاه‌های اجرایی است و از تمامی مسئولانی که برای گره‌گشایی مشکلات اقشار مردم تلاش می کنند، تشکر می کنم.

وی خاطر نشان کرد: خدمات‌رسانی مطلوب برای رفع مشکلات مردم در بخش‌های مختلف ادامه یابد و باید برای توسعه و رونق استان سمنان قدم های مستمر و جدی برداشت.

استاندار سمنان ادامه داد: عملکرد دستگاه‌های اجرایی سمنان در جذب تسهیلات در سال گذشته بیش از ۹۰ درصد بود و بانک‌های عامل استان در ارایه تسهیلات رونق تولید به میزان ۱۱ هزار میلیارد ریال تاکنون عملکرد ۸۶ درصدی داشتند.

آشناگر با بیان اینکه بیشتر بانک‌های عامل استان سمنان در ارایه تسهیلات رونق تولید بیش از ۱۰۰ درصد از تعهد، وام پرداخت کردند، گفت: تعدادی از بانک‌های سمنان تا ۱۳۰ درصد هم تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی پرداخت کردند.

وی تصریح کرد: افزایش آمار بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در استان با وجود فشارهای خارجی و مشکلات اقتصادی به معنی افزایش اشتغال در استان سمنان است.

استاندار سمنان اضافه کرد: آثار منفی فشارهای خارجی و تحریم در استان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است و اکنون وضعیت بنگاه‌های اقتصادی استان به نسبت ماه‌های گذشته مطلوب است.

در این نشست در ارتباط با وضعیت اشتغال، میزان صادرات و بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط مطالبی ارایه شد.

در استان ۷۰۲ هزار نفری سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی و تولیدی فعال است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط