کاهش هدفمند جمعیت کیفری اولویت سازمان زندان‌هاست

یاسوج- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امسال با کمک نیکوکاران ۱۱۲ زندانی جرائم غیر عمد از زندان‌های استان آزاد شدند گفت: کاهش هدفمند جمعیت کیفری اولویت سازمان زندان‌هاست.

اسماعیل جمیاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در آخرین مرحله و به مناسبت اعیاد بزرگ قربان و غدیر ۵۰ نفر با بدهی افزون بر ۲۰ میلیارد ریال از زندان آزاد شدند.

وی اظهار داشت:کنترل ورودی ها و کاهش هدفمند جمعیت کیفری از مهمترین اولویتهای مهم سازمان زندانها است.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی افزود: سال گذشته در راستای کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندانیان استان ، توفیقات خوبی حاصل شد به گونه ای که کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۷ رتبه دوم کشوری را در این خصوص کسب کرد.

جمیاری بیان کرد: مقامات قضایی در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد و همچنین اعطا تسهیلات حقوقی به زندانیان واجدالشرایط  نقش بسیاری داشتند.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: با مداخله کمیته های صلح و سازش مستقر در زندان ها و ستاد دیه بیش از ۵۰ درصد آن از شکات رضایت اخذ و مابقی با اعطا تسهیلات و نیز منابع استانی ستاد دیه و کمکهای ستاد مرکزی دیه کشور تأمین و پرداخت شده است.

جمیاری گفت: با احتساب ۶۲ نفر آزاد شده از ابتدای سال جاری تا به امروز تعداد زندانیان آزاد شده استان در سال ۹۸ به ۱۱۲ نفر رسیده است.

۹۸۶۸/۶۱۱۰


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =