احیا زیستگاه‌های سراوان موجب زاد و ولد مجدد پرندگان وحشی شد

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی‌های چند ماه گذشته موجب احیا زیستگاه‌های حیات وحش این منطقه و در نتیجه زاد و ولد دو باره برخی پرندگان شده است.

موسی دهقان‌نژاد روز پنجشنبه در این باره اظهار داشت: آب و هوای شهرستان سراوان گرم و خشک و کم‌باران است و پس از خشکسالی چند ساله بارندگی‌های چند ماه گذشته به زیستگاه‌های حیات وحش منطقه جانی دوباره بخشیده است.

وی افزود: محیط‌بانان این شهرستان در جریان گشت‌زنی و کنترل‌های متداول از مناطق و زیستگاه‌های پرندگان وحشی شاهد جوجه‌آوری مجدد پرندگانی از قبیل کبک و تیهو در تابستان بودند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سراوان گفت: با توجه به گرمسیری منطقه فصل جفت‌گیری، تخم‌گذاری و جوجه‌آوری پرندگان وحشی معمولا از اواخر فصل زمستان آغاز می شود و تا اواسط اردیبهشت ادامه دارد.

وی بیان کرد: تغییرات آب و هوایی و امنیت زیستگاهی دست به دست هم داده و در اتفاقی نادر تخم‌گذاری مجدد برخی از پرندگان وحشی در این فصل از سال را رقم زده است.

شهرستان سراوان در ۳۴۳ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی شهرستان‌های مهرستان، سیب سوران و مرز پاکستان واقع شده است.

۹۹۲۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =