۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83438023
۰ نفر

برچسب‌ها

زغالسنگ کرمان ظرفیت ایجاد بیش از سه هزار شغل جدید را دارد

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس اتاق بازرگانی کرمان در شرایط کنونی باید موضوع زغالسنگ این استان با جدیت پیگیری شود زیرا امکان اشتغالزایی بیش از سه هزار نفر در این حوزه دارد که با ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار این مهم تحقق خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، سید مهدی طبیب زاده روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با محوریت مشکلات زغال سنگ افزود: زغال سنگ صنعت دیرپایی بوده و نقش خوبی در توسعه داشته است و هم اکنون نیز نقش مهمی در تامین نهاده های فولاد دارد و با راهکارهایی این ظرفیت را  می توان در خدمت اقتصاد استان به کار گرفت.

وی تصریح کرد: شرکت زغال سنگ در کرمان مصداق کامل یک اقتصاد دولتی است و اگر بخواهیم ببینیم اقتصاد دولتی چه وضعیتی برای یک بنگاه به وجود می آورد نمونه کامل آن بخش زغال سنگ است.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان اظهار داشت: در حال حاضر ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در بخش زغال سنگ کرمان مشغول به کار هستند و اگر بخواهیم سیستم اقتصادی استان را اصلاح کنیم باید تمرکز ویژه ای بر زغال سنگ داشته باشیم.

وی تاکید کرد:  زغال سنگ کرمان اثر انحصار در اقتصاد است، می توان دید که انحصار خرید محصول زغال چه بر سر بنگاه های خصوصی زغال سنگ می آورد و بی توجهی به بخش خصوصی نیز در زغال سنگ مصداق واقعی ناکار آمدی است.

طبیب زاده گفت: با اعتباری حدود ۱۲۸ میلیارد تومان می توان نسبت به بازنشستگی افراد دارای مشاغل سخت و زیان آور این حوزه اقدام موثری انجام داد و بیش از سه هزار فرصت شغلی ایجاد کرد که در نتیجه بهره وری در معادن نیز بالاتر می رود.

وی با اشاره به سخت و زیان آور بودن اشتغال در بخش معادن زغال سنگ افزود: اگر مبلغ چهار درصد حق بیمه مضاعف یکجا بخواهد دریافت شود، بار سنگینی به شرکت ها وارد می شود و باعث از بین رفتن فرصت های شغلی جدید خواهد شد.

۹۸۸۹/ ۷۴۳۷ / ۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =