برگرفته از وصیت‌نامه شهید اشتری: انقلاب اسلامی را با ایثار حفظ کنید

سمنان- ایرنا- شهید محمد اشتری یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود بیان کرد: با ایثار مال و جان خود از انقلاب اسلامی حفاظت کنید.

شهید اشتری ، فرزند ابراهیم و اقدس ، یکم فروردین ۱۳۴۰ در شهر ایوانکی از توابع شهرستان گرمسار در خانواده‌ای مومن و ممتدین متولد شد.

شغل پدر این شهید بزرگوار دامداری بود و او نیز در کار دامداری به پدر کمک می‌کرد و هم کمک خرج خانواده بود.

این شهید والامقام چهره‌ای معصوم و مهربان داشت و همواره محبوب خانواده و شهر خود بود و هیچ گاه خواندن نماز اول وقت را ترک نمی کرد و به خواندن قرآن علاقه داشت.

این شهید بزرگوار تحصیلات خود را تا سوم متوسطه در رشته اقتصاد ادامه داد و سپس با شروع جنگ تحمیلی دیگر تاب ماندن در دیارش را نداشت و برای دفاع از خاک وطن رهسپار میدان نبرد حق علیه باطل شد.

شهید اشتری برای دفاع خاک میهن اسلامی اولین بار به عنوان پاسدار از طرف سپاه گرمسار تیپ۲۱ گردان کربلا به کمک رزمندگان در خط مقدم جبهه شتافت.

این شهید والامقام سرانجام بعد از ۱۶ ماه و ۱۵ روز دفاع جانانه از سرزمین مادری، سرانجام در بیست و یکم  بهمن ۱۳۶۴، در منطقه اروند رود در جزیره بوارین در عملیات غرورآفرین والفجر هشت در اثر اصابت ترکش و شدت جراحت به مقام بلند شهادت نائل گشت.

شهید اشتری در بخشی از وصیت نامه خود گفته است: جهاد و پیکار در راه خدا در شرایطی که دشمنان حیات و عقیده ملت را نشانه گرفته اند، واجب است، با کمبودها بسازید و اجازه ندهید که عوامل استعمار و منافقان با توطئه‌هایشان، مسائل را به نفع اربابان‌شان تمام کنند.

پیکر مطهر شهید  اشتری در عملیات تفحص سال‌های بعد از جنگ تحمیلی به وطن بازگشت و در گلزار شهدای زادگاهش واقع در ایوانکی به خاک سپرده شد.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.

با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.

معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط