ساخت نخستین مدرسه اوتیسم سیستان و بلوچستان در زاهدان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- عملیات ساخت نخستین مدرسه کودکان اوتیسم سیستان و بلوچستان امروز/پنجشنبه/ با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در زاهدان آغاز شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مدرسه اوتیسم با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال توسط دولت در مدت زمان یک ساله در زاهدان ساخته خواهد شد.

مریم حجتی نسب اظهار داشت: زیربنای این مدرسه هزار و ۵۳۶ متر مربع است که در قالب ۶ کلاس ساخته می شود.

وی ادامه داد: با راه اندازی این مدرسه ۴۵ دانش آموز اوتیسم سیستان و بلوچستان تحت پوشش فعالیت های آموزشی قرار می گیرند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی سیستان و بلوچستان با اشاره به ویژگی بیماری اوتیسم گفت: این بیماری نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می شود و علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می کند و علت اصلی آن ناشناخته است.

وی ادامه داد: کودکان مبتلا به اوتیسم در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت های مربوط به بازی، مشکل دارند و این اختلال ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می کند.

به گزارش ایرنا هم اینک ۵۸ مدرسه برای کودکان استثنائی در سیستان و بلوچستان دایر است که ۲ هزار و ۹۳۱ دانش آموز در گروه‌های نابینا، ناشنوا، کم توان، جسمی حرکتی، چند معلولیتی و ناسازگار در آنها مشغول تحصیل هستند.

سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش همچنین از بیمارستان در حال ساخت فرهنگیان سیستان و بلوچستان در زاهدان بازدید کرد.

عملیات ساخت این بیمارستان از سال ۷۱ آغاز و تا مرحله دیوار کشی و اسکلت فلزی پیش رفته بود و از سال ۹۴ با تامین اعتبار از محل اعتبارات صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه عملیت ساخت آن آغاز شد و تاکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش که شب گذشته وارد زاهدان شد در سفر سه روزه به استان از نزدیک به بررسی مسایل و مشکلات آموزشی استان می پردازد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان که شب گذشته انجام شد، حضور در گلزار شهدا زاهدان و تجدید میثاق با شهیدان، شرکت در نشست شورای اداری استان، کلنگ زنی مدرسه اوتیسم و فنی و حرفه‌ای ویژه کودکان استثنایی و بازدید از بیمارستان فرهنگیان از مهمترین برنامه‌های سفر سیدجواد حسینی در زاهدان است.

حضور در شهرستانهای جنوبی به منظور شرکت در نشست شورای اداری قطب جنوب استان، کلنگ زنی گام نخست حذف مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان و افتتاح ۲ مدرسه ۲۴ و ۱۲ کلاسه از دیگر برنامه‌های سفر حسینی به این استان است.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =