آیت‌الله رئیسی: مرزهای کردستان از امنیت بالایی برخوردار است

سنندج - ایرنا - رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مرزهای کردستان از امنیتی بالایی برخوردار است گفت: دستگاه قضایی کوچکترین ناامنی را در این استان تحمل نکرده و نمی‌پذیرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در بدو ورود به کردستان در فرودگاه شهدای سنندج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا به مردم خونگرم و مرزنشینان کردستان، مدیران خدوم، قضات و کارکنان دستگاه قضایی این استان و نیروهای مردمی فعال به خاطر این امنیت مطلوب خسته نباشید عرض میکنم.

وی اضافه کرد: در سایه ایثار و فداکاری های مختلف همواره همه مردم این منطقه در امنیت کامل بسر می‌برند و این امنیت کمک کننده توسعه در استان نیز است.

آیتالله رئیسی افزود: باید در سایه این امنیت کار توسعه یافتگی در استان دنبال شود که عمده ترین هدف باید توسعه اشتغال، رفع بیکاری و رونق تولید باشد که قوه قضاییه نیز پیگیر این مساله و کمک به تحقق آن است.

رئیس قوه قضاییه گفت: خداوند متعال مواهب طبیعی ارزشمندی را به کردستان ارزانی داشته و در کنار آن وجود نیروی انسانی متراکم جوان می تواند با کار آمدی این پتانسیل‌ها به توسعه پایدار بخش اقتصادی و اجتماعی استان بسیار کمک کند.

رئیسی یادآور شد: اطلاع مسئولانی چون بنده از آنچه در رابطه با استان وجود دارد بسیار می‌تواند در تصمیم سازی و تصمیم گیری موثر باشد لذا گزارشاتی را از ۱۰ هیاتی که روز گذشته به شهرستانهای استان سفر کردهاند، دریافت کرده‌ام.

وی تاکید کرد: این هیات ها به منظور بررسی مشکلات مردم شهرستان های مختلف کردستان به این مناطق سفر کرده بودند و امروز در شورای قضایی استان این چالش ها بررسی و در مورد آنها تصمیم گیری می‌شود.

رئیسی افزود: باور داریم وجب به وجب این استان یادآور شهامت‌ها و مقاومت مردم کردستان و جوانان بسیجی و نیروهای نظامی و انتظامی است و امنیتی که امروز در این استان داریم مرهون هوشیاری و بصیرت مردم و خون شهداست و برای ارج نهادن به این موهبت الهی،  باید همواره پاس داشته شود.

وی با بیان اینکه در این سفر دیدار با خانواده شهدا، همکاران قضایی و سازمان های وابسته، شرکت در شورای اداری و دیدار با مدیران پر تلاش و نشست با نخبگان در برنامه های کاری است، اضافه کرد: سرکشی به استان‌ها برای خسته نباشید و در جریان قرار گرفتن نسبت به مشکلات و تنگناهای استان‌ها ویژه در بخش قضایی است.

معاونین رییس و تیم های کارشناسی و ارزیابی قوه قضاییه از دو روز پیش برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش های کارشناسی به شهرستان‌های مختلف این استان سفر کرده بودند، معاونان قوه قضاییه با عزیمت به شهرستان‌ها ضمن بررسی آخرین وضعیت قضایی، گزارش آن را به رئیس قوه قضاییه ارائه می‌کنند.  

دیدار با خانواده های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم، حضور در دانشگاه کردستان، دیدار با علما در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، حضور در نشست شورای اداری استان از جمله برنامه‌های آیت الله رییسی در سفر به کردستان است.  

 آیت‌الله رییسی پیش از خروج از کردستان در نشستی در صدا و سیمای مرکز کردستان گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته از این سفر را ارائه می‌دهد.

۶۱۰۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =