سرپرست وزارت آموزش و پرورش کلنگ مدرسه خیری در زاهدان را به زمین زد

زاهدان- ایرنا- عملیات ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه خیری امروز/پنجشنبه/ با حضور سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در محله حاشیه نشین پیربخش زاهدان آغاز شد.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مدرسه خیری با زیربنای ۱۰ هزار مترمربع با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی تهران ساخته خواهد شد.

حمیدرضا رخشانی افزود: راه اندازی این مدرسه به رفع مشکل فضای آموزشی در یکی از مناطق حاشیه شهر زاهدان کمک قابل توجه‌ای خواهد کرد.

به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با وسعتی معادل ۱۸۸ هزار و ۲۲۲ کیلومترمربع (معادل ۱۱.۵ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته همچنان در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.

همچنین از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس موجود در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سفر سه روزه به استان از نزدیک به بررسی مسایل و مشکلات آموزشی استان می پردازد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، حضور در گلزار شهدا زاهدان و تجدید میثاق با شهیدان، شرکت در نشست شورای اداری استان، کلنگ زنی مدرسه اوتیسم و فنی و حرفه ای ویژه کودکان استثنایی و بازدید از بیمارستان فرهنگیان از جمله مهمترین برنامه‌های سفر وزیر آموزش و پرورش به این استان است.
 حضور در شهرستانهای جنوبی به منظور شرکت در نشست شورای اداری قطب جنوب و کلنگ زنی گام نخست حذف مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان و افتتاح ۲ مدرسه ۲۴ و ۱۲ کلاسه را از دیگر برنامههای سفر حسینی به این استان محسوب می شود.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =