ورود ۲۵۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط به بورس

قزوین - ایرنا - ۲۵۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط در کشور برای ورود و عرضه سهام در بورس پرونده تشکیل داده اند.

اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران شامگاه چهارشنبه در آئین افتتاح نخستین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناورانه استان قزوین با اعلام این مطلب گفت: حضور در بورس می تواند منجر به تقویت صنایع کوچک و متوسط شود.

وی در ادامه با تبریک ۲۱ مرداد سالروز صنایع کوچک، در خصوص سابقه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: این سازمان از سال ۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده و از سال ۹۸ نیز به عنوان یک دستگاه توسعه ای شناخته شده است.
مصاحب تصریح کرد: ایران طی ۶ دهه گذشته در حال پیاده کردن نظام توسعه‌ای است که ضرورت بحث رویکرد توسعه صنعتی آن نیز از برنامه چهارم شکل گرفت.
 وی ادامه داد: طی برنامه سوم و چهارم قبل از انقلاب بیشتر رویکردها زیر ساختاری و نیز ورود دولت به حوزه صنایع بود اما در سال های اخیر سازمان صنایع کوچک با مشارکت بخش خصوصی این مهم را دنبال و پیگیری می کند.
 مصاحب یکی از مولفه های توسعه صنعتی و فناورانه را ورود شرکت‌های صنعتی به این مساله دانست و تصریح کرد: برای انجام این کار شرکت شهرک ها حمایت از حوزه های فناورانه و استارتاپی را در دستور کار جدی خود قرار داده است.

به گفته وی ، امروز حوزه صنعت گام خود را برای پیوند این بخش و حوزه دانش بنیان برداشته و رویکرد کارآفرینی را سرلوحه کار خود قرار داده است.
 وی حمایت حمایت از کنسرسیوم ها و مدیریت بازار را رویکرد مهم سازمان صنایع کوچک برشمرد و افزود: این موضوع از طریق لایحه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به مجلس ارائه می‌شود تا واحدهای تولیدی بتوانند از طرق مختلف پیشنهادی منابع مالی خود را تامین کنند.
 مصاحب فرابورس را یکی از مهمترین تامین کننده‌های منابع مالی صنایع کوچک دانست و گفت: در حال حاضر ۲۵۰ واحد قابلیت معرفی به سهام این بورس را دارند و این حوزه می تواند در تامین منابع اعتباری واحدهای کوچک و متوسط سهم بسزایی داشته باشد .
این مسئول به مسئله رونق مولد از طریق سامانه سکاک اشاره و تصریح کرد : طی ۹ ماه و در ۷ استان ۲۳۰ میلیارد ریال برای واحدهای کوچک از این طریق تامین اعتبار انجام شد که این مهم علاوه بر تامین منابع مالی واحدها، شفافیت مالی و پولی را در کشور به همراه داشته است .
در ادامه از ۱۰ واحد تولیدی برتر استان قزوین تجلیل به عمل عمل آمد.
۸۰۵۴*۳۰۱۳