دانشگاه فرهنگیان، انتخاب نخست دانش آموختگان علوم انسانی

بندرعباس- ایرنا- با توجه به اینکه در حال حاضر ۴۴ دانشجو با رتبه کمتر از یک هزار کنکور سراسری در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه می تواند انتخاب نخست پذیرفته شدگان رشته علوم انسانی باشد که نمره تراز آنها ۶ هزار و ۵۰۰ است.

رییس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان بیان کرد: در حال حاضر رشته هایی شامل، ریاضیات، زیست شناسی، الهیات، علوم اجتماعی، مشاوره و آموزش ابتدایی در این دانشگاه تدریس می شود که از مهر ماه امسال نیز رشته جغرافیا به آن افزوده خواهد شد.

منوچهر ضیایی روز چهارشنبه در نشست خبری با اشاره به مواجه شدن با کمبود تعداد معلمان و افزایش دانش آموزان در استان گفت: در راستای افزودن تعداد مربیان تعلیم دیده، پذیرش دانشجو در این دانشگاه بیشتر شده به طوری که سال تحصیلی گذشته، ۵۰۰ نفر توانستند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند.

وی اظهار داشت: در سال تحصیلی ۹۷ تعداد ۴۰۰ نفر و سال ۹۶ نیز طبق ماده ۲۸، ۶۰۰ نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدند که در مجموع به یک هزار و ۶۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.

رییس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان خاطر نشان کرد: در همین راستا پیش بینی می شود برای سال تحصیلی ۹۸، جمعیت دانشجویی این دانشگاه به بیش از ۲ هزار نفر برسد.

ضیایی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان هرمزگان، از جمله دانشگاه هایی است که بیشترین بهره آموزشی را داشته تصریح کرد: از سال ۹۳ تا ۹۸، یک هزار و ۷۰۰ نفر دانش آموخته مشغول به فعالیت های فرهنگی و تدریس شده اند.

وی، راه اندازی ۱۰ رشته تحصیلی علوم پایه و انسانی، تعلیم مربیان، اجرای ۵ برنامه فرهنگی در هر هفته، فعالیت ۳۰ نهاد دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان، عضویت و همکاری ۱۰۰ هیات علمی، کرسی آزاداندیشی، کارگاه های آموزشی و برگزاری همایش های ملی و استانی را از برنامه های این دانشگاه عنوان کرد.

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان هرمزگان یادآور شد: برای توسعه میان مدت این دانشگاه مذاکراتی صورت گرفته که به همین منظور، عملیات خوابگاه ۷۰۰ نفره و ساختمان آموزشی ۲۵ کلاسه در دانش سرای قدیم (آزادگان) به زودی آغاز به کار کند.

ضیایی در ادامه سخنانش، شایعه ای مبنی بر آخرین سال پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان را به شدت تکذیب کرد و گفت: نه تنها پایان کار نیست بلکه تعداد دانشجویان و معلمان رو به افزایش می یاشد زیرا پایان کار این دانشگاه، اتمام نظام تربیت معلم خواهد بود.

۹۹۴۴/ ۶۰۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =