توسعه تکاب با مشارکت فعال سازمان‌های مردم‌نهاد میسر می‌شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب گفت: توسعه این شهرستان با مشارکت فعال سازمان‌های مردم‌نهاد میسر می شود.

محمود زمانی عصر روز چهارشنبه در آیین تجلیل از اعضای سازمان های مردم نهاد تکاب با بیان اینکه سمن‌ها ظرفیت و فرصت مناسبی برای توسعه است، افزود: دولت نگاه ویژه‌ای به سازمان‌های مردم‌نهاد دارد و تلاش می‌کند با همکاری سمن‌ها به فرآیند توسعه‌یافتگی در شهرها شتاب دهد.

وی با بیان اینکه سمن‌ها رابط دولت و شهروندان هستند، اظهار داشت: تعامل دستگاه های اجرایی تکاب با سمن‌ها بسترساز رفع مشکلات و توسعه این شهرستان خواهد بود از این رو زمینه گسترش فعالیت سمن‌ها را فراهم خواهیم کرد.

فرماندار تکاب ادامه داد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی در برنامه ششم توسعه، بر حضور فعال سازمان‌های مردم نهاد به عنوان ایفا کننده نقش مردم در تحقق مطالبات عمومی در راستای افزایش مشارکت اجتماعی و توسعه تاکید شده است.

زمانی بیان کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند بار توسعه در ابعاد مختلف را به دوش بکشد از این رو با نگاهی اجتماع محور در تکاب نسبت به مشارکت بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد غیردولتی در تحقق اهداف توسعه‌ای بسیار تمایل داریم.

وی افزود: نگاه دولت به سمن‌ها نه به عنوان رقیب بلکه به عنوان شرکای اجتماعی در حرکت در مسیر توسعه است و بر همین اساس به دنبال افزایش کمی و کیفی فعالیت سازمان های مردم نهاد هستیم.

فرماندار تکاب با اشاره به وقوع حوادث و بحران طبیعی در این شهرستان با توجه به شرایط اقلیمی منطقه گفت: تشکیل سازمان‌های مردم نهاد در حوزه مدیریت بحران از نیازهای اصلی و اساسی تکاب در بخش مشارکت‌های اجتماعی است زیرا با حضور مردم، رفع بحران ها و روند کاهش خسارت‌های حوادث غیرمترقبه تسریع می یابد.

در این جلسه به مناسبت هفته تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی از خدمات و تلاش های ۱۳ نفر از مدیران انجمن ها و سازمان های مردم نهاد غیر دولتی تکاب با حضور فرماندار این شهرستان تجلیل و قدردانی شد.

هم اینک ۱۳ انجمن و سازمان مردم نهاد (سمن) در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری، محیط زیست و خیریه فعال است و بیش از هشتاد نفر در این سمن ها به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی است که ۸۱ هزار نفر جمعیت دارد.

۷۵۱۴/۳۰۲۰/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =