۸۶ درصد از سهم تسهیلات رونق تولید سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بیش از ۸۶ درصد از سهم این استان در تسهیلات رونق تولید به صنعتگران پرداخت شد.

بهروز اسودی روز چهارشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در فرمانداری شهرستان مهدیشهر افزود: تا کنون یک هزار و ۴۰۶ واحد تولیدی این استان متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید به میزان بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شدند.

وی با اشاره به دریافت تسهیلات رونق تولید از سوی ۸۶۳ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان سمنان، بیان کرد: این واحدها حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند و پرونده ۱۵۴ واحد تولیدی نیز برای بررسی و عقد قرارداد در بانک های عامل در جریان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در پرداخت تسهیلات رونق تولید، بانک توسعه صادرات با پرداخت ۲۸۲ درصد از سهم استانی در بین بانک های عامل پیشتاز است.

به گفته وی، بانک های صنعت و معدن، سپه و تجارت به ترتیب با ۱۴۱، ۱۳۴ و ۱۲۳ درصد در رتبه های بعدی پرداخت تسهیلات رونق تولید قرار دارند.

اسودی با اشاره به موافقت پرداخت ۹۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی سمنان، خاطرنشان کرد: این میزان تسهیلات توسط بانک های عامل به ۷۰ طرح صنعتی و کشاورزی برای اشتغالزایی ۱۲۱ نفر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: مشکلات ۸۴۰ واحد تولیدی در جلسه های کارگروه مطرح و بررسی شد که برای رفع موانع موجود، یک هزار و ۸۸۴ مصوبه به تصویب رسید.

از مجموع یک هزار و ۸۸۴ مصوبه کارگروه، ۷۶۸ مصوبه مربوط به امور تسهیلات و بانکی، ۳۱۴ مورد مربوط به امور زیربنایی، ۲۹۵ مورد مربوط به امور مالیاتی، ۲۳۰ مورد مربوط به تامین اجتماعی و سایر است.

در پایان این نشست مشکلات بانکی، مالیات و زیربنایی تعدادی از واحدهای تولیدی استان سمنان و شهرستان مهدیشهر بررسی و درخصوص اعطای بخشودگی جرائم تامین اجتماعی تعدادی از واحدهای تولیدی بحث و تصمیم گیری شد.

استان سمنان با بیش از ۷۰۲ هزار نفر جمعیت دارای ۲ هزار و ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط