۲۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 83437128
۰ نفر

برچسب‌ها

صادرات از گمرک دوغارون ۲۰ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیرکل گمرک دوغارون گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۹۶۰ هزار تن انواع کالا از این گمرک مرزی به افغانستان صادر شد که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰ درصد بیشتر شده است.

محمد کوه گرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش کالاهای صادر شده را یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار ذکر کرد و افزود: این مقدار صادرات از نظر ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش یافته  است.
وی به واردات انواع کالا از افغانستان نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این مدت سه هزار و ۳۰۰ تن انواع کالا به ارزش سه میلیون و ۳۷۰ هزار دلار از طریق گمرک دوغارون وارد ایران شده که از نظر ارزش ۲۰ درصد و از نظر وزن ۱۰ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال است.
مدیرکل گمرک دوغارون گفت: مهمترین اقلام صادراتی از این گمرک به سمت افغانستان را انواع مصالح ساختمانی و فرآورده های نفتی تشکیل می دهد و روزانه ۳۵۰ دستگاه کامیون از طریق این گمرک صادرات و ترانزیت انواع کالا به افغانستان را انجام می دهند و ۳۵۰ دستگاه کامیون خالی و ۱۲دستگاه کامیون همراه با بار هم از افغانستان وارد گمرک دوغارون می شوند.
کوه گرد افزود: ۹۰ درصد کالاهای صادراتی از گمرک دوغارون به مقصد شهر هرات دومین بازار اقتصادی افغانستان منتقل و در مجموع یک سوم کالاهای مورد نیاز بازارهای کشور همسایه از طریق گمرک مرزی دوغارون تامین می شود.
او با بیان این که در حال حاضر بیش از ۲۰۰ شرکت حمل و نقل و تجاری در مرز دوغارون فعالیت دارند افزود: هم اکنون ۱۰۰ درصد فعالیت های گمرکی در گمرک مرزی دوغارون بر اساس سامانه جامع امور گمرکی انجام می شود.
گمرک دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد و همجوار با کشور افغانستان با قدمتی ۱۰۰ ساله در زمره پنج گمرک برتر کشور از نظر حجم عملیات صادرات و ترانزیت خروجی محسوب می شود.
تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

۷۴۹۴/۱۹۲۲
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =