تاج: تحقق تعهدات به ویلموتس دغدغه فدراسیون فوتبال است

تهران- ایرنا - رییس فدراسیون فوتبال گفت: تحقق تعهدات به مربیان خارجی فوتبال ایران از جمله «مارک ویلموتس» سرمربی تیم ملی از جمله دغدغه های اصلی من و همکارانم در فدراسیون هست.

«مهدی تاج»  رییس فدراسیون روز چهارشنبه در گفت و گویی درباره موضوعات مختلف توضیحاتی ارائه کرد. متن این پرسش و پاسخ به شرح ذیل است؛

از جلسه تان با وزیر ورزش و جوانان آغاز کنیم. محور این نشست چه بود؟
نشست خوبی با وزیر ورزش و جوانان داشتیم. در این نشست که صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و حسن کریمی رییس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور هم حضور داشتند، وضعیت ورزشگاه هایی که قرار است در آن فصل جدید لیگ برتر برگزار شود، مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. جا دارد از پیگیری و همراهی ویژه وزیر ورزش و جوانان و همچنین تلاش های ادارات کل وزرش و جوانان، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و باشگاه ها تشکر و قدردانی کنم که در این مسیر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را یاری رساندند.
خوشبختانه روز گذشته، رییس سازمان لیگ هم گزارش مبسوطی درباره آخرین وضعیت ورزشگاه‌ها به جامعه فوتبال ارائه کرد. ارزیابی کلی من از تلاش های صورت گرفته در جهت تحقق الزامات مدنظر در ورزشگاهها مثبت است. طبق برنامه، لیگ برتر در ورزشگاه‌هایی که حائز شرایط برگزاری است، انجام خواهد شد و امیدوارم مردم علاقمند شاهد لیگی پویا، جذاب و به یادماندنی باشند.

از تیم ملی چه خبر؟ در روزهای اخیر برخی اخبار نگران کننده شنیده شد.
در فدراسیون فوتبال با افتخار برای شادی دل مردم عزیزمان کار می کنیم. تا پایان امسال، تیم ملی بزرگسالان، تیم المپیک، تیم های جوانان و نوجوانان و تیم های ملی فوتسال و فوتبال ساحلی در رقابت های مهمی به میدان خواهند رفت. طبیعی است که آماده سازی و پشتیبانی این تیم ها، فرآیند خاص خود را می طلبد و شکی نیست که در شرایط تحریم های ناعادلانه، فدراسیون فوتبال می بایست پول‌های خود در فیفا و همچنین سایر منابع در آمدی را احیا کند. این مسیری است که حتما فدراسیون تلاش خواهد کرد تا با بهره بردن از همه ظرفیت ها در جهت پشتیبانی از تیم های ملی گام بردارد.
بدون شک رقبای ما در سطح قاره در حال برنامه ریزی گسترده هستند و برای تکرار موفقیت های گذشته نیازمند کار دوچندان هستیم. به رغم همه تنگناها امیدوارم فوتبال ملی در همه رده ها در مسیر موفقیت گام بردارد.


به صورت مشخص تر، مباحثی درباره قرارداد مارک ویلموتس و تعهدات فدراسیون فوتبال مطرح است. در این باره چه نظری دارید؟
این پرسش، پاسخ صادقانه ای دارد و اینکه نگرانی در جهت تحقق تعهدات به یک مربی خارجی از جمله دغدغه های اصلی من و همکارانم در فدراسیون هست. هر روز این موضوع را از طرق مختلف پیگیری می کنیم و تا حصول نتیجه این روند ادامه دارد. با او هم در تماس مداوم هستیم. به هر حال، مربیانی چون ویلموتس و سایر مربیان خارجی که اکنون در فوتبال ما فعالیت دارند، شاید تجربه اینچنینی را نداشته باشند. لذا این موضوع کار مدیران را سخت تر می کند. با این حال،  برای او شرایط را توضیح داده ایم و اینکه تلاش های گسترده فدراسیون جهت اجرای تعهدات همچنان ادامه دارد را خاطرنشان کردیم.

امیدوارم چرخ اقتصاد فوتبال،  بهتر بچرخد و در این راستا خوشحالم که با تشکیل سازمان اقتصادی، گام های اولیه بلندی برداشته شده است تا فدراسیون به حقوق خود برسد و مسیر درآمدزایی تقویت شود.

بحث دیگر درباره انصاری فرد و موضوع کناره گیری او از ریاست سازمان فوتسال و فوتبال ساحلی است. در این باره چه نظری دارید؟
انصاری فرد از جمله بزرگان فوتبال و فوتسال هستند که زحمات زیادی هم در این عرصه کشیده اند. به هر حال، من از بابت همه تلاش های او تشکر می کنم. درباره موضوع فوتسال هم در هیات رییسه تصمیم گیری خواهد شد.

به دعوت کنفدراسیون در مسابقات فوتسال جام باشگاههای آسیا حضور خواهید یافت. برنامه این سفر چگونه است؟
بله، البته در حاشیه حضور در روزهای پایانی این رقابت ها، چند جلسه هم هماهنگ شده است. کاملا روشن است ‌که سطح فوتسال در آسیا پیشرفت زیادی کرده و نمایندگان کشورمان هم با علم به این موضوع در میدان حاضر خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =