حمایت از سرمایه گذاری در مناطق محروم در دستور کار سازمان صنایع کوچک است

مشهد- ایرنا- رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: یکی از برنامه های اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران حمایت از سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته است از این رو به شهرک ها و نواحی صنعتی که در این مناطق هستند و یا جدید ساخته می شوند توجه ویژه شده است.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از شبکه روشنایی ناحیه صنعتی بجستان افزود: مشوق های مختلف مانند قیمت حق انتفاع با درصد کم و اقساط طولانی و معافیت های مالیاتی بلند بخشی از این توجهات است.

محسن صالحی نیا افزود: تجهیز و توسعه زیرساخت ها در شهرک‌ ها و نواحی صنعتی سراسر کشور در دستور کار تمامی شرکت های استانی شهرک های صنعتی قرار دارد تا ضمن کمک به راه اندازی واحد های صنعتی، توسعه و اشتغال مولد را برای این مناطق مهیا کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با کمک های دولت پروژه های عمرانی متعددی در شهرک ها و نواحی صنعتی ایران در دست اجرا یا در حال بهره برداری است تا واحدهای صنعتی در حوزه زیرساخت دغدغه ای نداشته باشند.

صالحی افزود: تمام برنامه ها و اقداماتی که در شهرک ها و نواحی صنعتی سراسر کشور انجام شده در راستای رشد و توسعه واحد های صنعتی است تا صاحبان صنایع بهترین بهره را از آنها ببرند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: ناحیه صنعتی بجستان ۸۳ هکتار وسعت دارد که در آن هفت واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹۸ نفر فعالیت می کنند.

مسعود مهدی زاده مقدم افزود: طرح عمرانی ای که امروز به بهره برداری رسید شامل شبکه روشنایی به طول سه کیلومتر با هزینه دو میلیارد و ۷۳۲ میلیون ریال است.

هم اکنون ۴۵ درصد از صنایع، ۴۰ درصد از اشتغال صنعتی و ۲۴ درصد از سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی در شهرک ‌ها و نواحی صنعتی استان خراسان رضوی قرار دارد که با ۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و ۴۰ شهرک فعال زمینه استقرار دو هزار و ۵۷۰ واحد صنعتی را با اشتغال ۷۴ هزار و ۱۵۶ نفر فراهم کرده است.

۷۴۸۹/۱۹۲۲
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =