۲۴ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83436776
۰ نفر

برچسب‌ها

تشکیل پرونده مبارزه با قاچاق کالا در کردستان ۷۱ درصد کاهش یافت

سنندج - ایرنا - تشکیل پرونده مربوط به مقابله و مبارزه با قاچاق کالا در سطح بازار استان کردستان طی چهار ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته کاهش ۷۱ درصدی داشته است.

 رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ هزار و ۲۰۱ مورد بازرسی در زمینه مقابله و مبارزه با عرضه کالای قاچاق در قالب گشت مشترک در سطح بازار استان طی این مدت انجام شد.

فرزاد سردارزاده اضافه کرد: سیگار، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی از جمله کالاهایی هستند که در اولویت مبارزه و مقابله با وجود نوع قاچاق آنها در سطح بازار قرار دارند.

وی افزود: بازرسی‌های انجام شده منجر به تشکیل ۸۸ پرونده و معرفی آنها به تعزیرات حکومتی شد که ارزش ریالی این پرونده‌ها ۳ میلیارد و ۳۲۳ میلیون و ۵۸۹ هزار ریال بوده است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: تعداد بازرسی‌های انجام شده مربوط به مبارزه و مقابله با عرضه کالای قاچاق در بازار استان طی چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۶ درصد افزایش و تعداد پرونده‌های تشکیل شده ۷۱ درصد کاهش پیدا کرد.

سردارزاده با اشاره به اینکه تماس تلفنی از طریق شماره ۱۲۴ در خصوص تخلفان  اصناف انجام می شود، یادآور شد: این سامانه تلفنی به طور شبانه روزی برای دریافت شکایت، انتقاد، پیشنهاد و نظارت مردمی فعال است و شهروندان می توانند هر گونه تخلف اقتصادی در راستای عدم درج قیمت، صدور فاکتور، تقلب، گرانفروشی  را از این طریق اعلام کنند.

حدود ۶۵ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد، بیش از ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر است و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می شوند.

۹۹۳۶/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =