توله گرگ‌های نابالغ تحویل محیط زیست آذربایجان‌غربی شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: ۲ توله گرگ نابالغ برای مراقبت و نگهداری به اداره حیات وحش محیط زیست آذربایجان‌غربی تحویل داده‌شد.

فاروق سخنور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۲ توله گرگ مدتی قبل توسط یکی از دوست‌داران محیط زیست این شهرستان، در بازار دواب یکی از شهرستان‌های اطراف خریداری و تحویل محیط زیست مهاباد داده شده بود.

وی اضافه کرد: به علت نیاز به مراقبت و شیردهی این ۲ توله گرگ تحویل اعضای انجمن حمایت از حیوانات ژین مهاباد داده شده بود و اعضای این انجمن نیز ۲ ماه از این توله ها مراقبت کرده بودند و سپس برای رهاسازی تحویل اداره کل محیط زیست آذربایجان‌غربی داده شدند.

وی ضمن قدردانی از اعضای انجمن حمایت از حیوانات ژین مهاباد گفت: این توله‌ها در صورت رهاسازی در طبیعت قادر به تداوم حیات طبیعی خود نبودند و به احتمال زیاد تلف می‌شدند و به همین خاطر برای مراقبت تحویل اعضای انجمن شدند.

اعضای انجمن خیریه حمایت از حیوانات «ژین» مهاباد ۱۲ نفر شامل ۱۰ مرد و ۲ عضو خانم هستند که به صورت نوبتی با همکاری شهرداری مهاباد مراقبت از سگ‌های بی‌صاحب را بر عهده دارند و اعضای این انجمن ضمن دادن آب و غذا به سگ‌ها، محوطه را نیز تمیز می‌کنند.

هم اکنون ۳۵ تشکل زیست محیطی در آذربایجان‌غربی ثبت شده و ۲۰ تشکل از آنها فعال است که از بین آنها ۹ انجمن در مهاباد فعالیت می کند.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و نخستین تعاونی محیط زیست کشور در این شهرستان تاسیس شده است.

۳۰۲۰/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها