۲۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83436748
۱ نفر

برچسب‌ها

دانشگاه فرهنگیان لرستان در پنج رشته دانشجو می پذیرد

خرم آباد -ایرنا- رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: در مهرماه سال جاری در پنج رشته آموزش ابتدایی، تاریخ، علوم اجتماعی، الهیات و معارف اسلامی و زبان عربی دانشجو پذیرش می شود.

علی آقایی جودکی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در سالن جلسات این دانشگاه  بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان از سال ۹۱ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک دانشگاه تاسیس شد و  خیلی زود توانست به عنوان یک دانشگاه مهم در حوزه های مختلف با دانشگاه های تراز اول کشور به رقابت بپردازد.

وی تاکید کرد: نیروی انسانی ماهر و کارآزموده با ارزش ترین ثروت یک جامعه است و  دانشگاه فرهنگیان  به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا موظف به جذب و پرورش نیروی ماهر مورد نیاز دستگاه تعلیم و تربیت است.

جودکی با اشاره به اینکه  تحول و توسعه همه جانبه جامعه ما امروز در گرو تحول نظام تعلیم و تربیت است، ادامه داد: تحول در این نظام نیز در گرو تحول در دانشگاه فرهنگیان است و دانشگاه فرهنگیان بدون افراد نخبه تحول پیدا نمی کند.

وی با اشاره به اینکه اکنون بسیاری  دانشجویان این دانشگاه  رتبه های برتر کنکور هستند، یاد آور شد: بر اساس تحقیقات میدانی و نظرات کارشناسی، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جزو بهترین معلمان هستند.

 جودکی افزود:  پذیرفته شدگان آقا در این دانشگاه بدون استتثنا از معافیت خدمت سربازی برخوردار می شوند و از بدو ورود به استخدام آموزش و پرورش درمی آیند.

وی گفت: تمام دوران تحصیل پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان جزو سنوات خدمتی آن ها محسوب می شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت:این دانشگاه  در لرستان دارای ۴ شعبه است که یک مرکز برادران و یک مرکز خواهران در خرم آباد، یک مرکز برادران در الیگودرز و یک مرکز خواهران در بروجرد فعال است.

 جودکی افزود: در سال قبل ۱۰۹۱ دانشجو در این دانشگاه تحصیل کردکه  شامل ۵۵۹ نفر آقا و ۵۳۲ نفر خانم در رشته های آموزش ابتدایی و تاریخ تحصیل کردند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: در مهرماه امسال در مجموع ۵۲۳ نفر در این دانشگاه پذیرش می شوند.

جودکی با تاکید بر ضرورت جذب نیروهای نخبه در دانشگاه فرهنگیان جهت ارتقا سطح علمی و توانمندی دشتگاه تعلیم و تربیت ادامه داد: تا کنون سه دوره از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان لرستان فارغ التحصیل شده است.

۷۲۷۴/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =