۲۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۷
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83436732
۰ نفر

پروندهٔ خبری

جنگ لفظی برزیل و آلمان بر سر جنگل های آمازون

تهران - ایرنا - انتقادهای آلمان از نحوه هزینه کرد کمک مالی این کشور به دولت برزیل برای پروژه های محیط زیستی آمازون با پاسخ تند «ژائر بولسونارو» مواجه شد.

ژائر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل به اقدام آلمان ها در توقف کمک مالی به پروژه حفاظت از محیط زیست در این کشور آمریکای جنوبی واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری د.پ.آ، پس از آنکه آلمان به خاطر تردید در قصد دولت برزیل برای حفاظت واقعی از جنگل های بارانی آمازون، کمک مالی به این کشور را متوقف کرد بولسونارو اعلام کرد که نیازی به این کمک ندارد.
بر این اساس این سیاستمدار راستگرای برزیلی در گفت وگو با خبرنگاران در برازیلیا تاکید کرده که کشورش برای حفاظت از جنگل های خود نیازی به پول آلمان ها ندارد و آنها می توانند پولشان را در راه های بهتری خرج کنند.
به تازگی وزارت محیط زیست، حفاظت طبیعی و ایمنی هسته ای آلمان اعلام کرد به خاطر تردیدهایی که در هزینه کرد کمک های مالی این کشور به برزیل وجود دارد، این اقدام را متوقف می کند.
«اسونیا شولتزه» وزیر آلمانی از حزب سوسیال دموکرات در مصاحبه ای گفته بود که مشخص نیست آیا پول آلمان کمکی به کاهش قطع درختان جنگی در آمازون کرده یا نه.

به گفته وی، برلین تنها در صورتی که همه چیز در این خصوص شفاف شود، حاضر به ادامه این پروژه است.
دو سال پیش نیز دولت نروژ در دیدار رئیس جمهوری برزیل از این کشور، هشدار داده بود که درصورت ادامه روند قطع درختان آمازون، این کشور کمک های صدها میلیون دلاری به برزیلیا را متوقف خواهد کرد.

این در حالیست که بنا بر گزارش ها در اواسط تیر ماه، نرخ جنگل‌ زدایی در آن بخش از جنگل‌های آمازون که در برزیل قرار دارد، برای دومین ماه پیاپی از مرز آمار سال گذشته عبور و نسبت به ژوئن گذشته افزایشی ۸۸.۴ درصدی را تجربه کرده است.
بنابر قانونی که سال ۲۰۱۷ به تصویب کنگره برزیل رسید، ۱.۴ میلیون جریب برابر ۵۵۶ هزار هکتار از زمین های محافظت شده این کشور به مناطق باز برای قطع درختان و مورد استفاده عملیات معدن کاری و کشاورزی تبدیل شد.

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =