۲۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۱
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83436726
۰ نفر

برچسب‌ها

تشکل های مردم نهاد البرز به کمک مسئولان می آیند

کرج - ایرنا - طرح افزایش تشکل های مردم نهاد در دستور کار استانداری البرز قرار گرفته و تلاش بر این است تا بخشی از امور به این تشکل ها واگذار شود.

استفاده از ظرفیت های این تشکل ها ، محور موضوعی بود که چند روز پیش ایرنا البرز  در قالب یک گزارش مبتی بر اظهار نظر کارشناسان به آن پرداخت.

به همین منظور استانداری البرز روز چهارشنبه برای اعضای تشکل های مردم نهاد این استان همایش برگزار کرد و قرار شد که تعداد این تشکل ها در بخش های مختلف افزایش چند برابری داشته باشد.

آنطور که مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری البرز می گوید: اکنون ۴۰۰ تشکل مردم نهاد در استان البرز فعالیت دارند که باید تعداد آنها چند برابر  شود. 

عیسی قبادی روز چهارشنبه در همایش سازمان های مردم نهاد البرز افزود: این مهم در سال‌جاری در دستور کار است و تلاش های ویژه ای برای اجرایی شدن آن در برخی محلات در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حضور مردم تسهیل گر اقدامات موثر در حوزه های مختلف است به دنبال گسترش تعداد سازمان های مردم نهاد در البرز هستیم.

قبادی گفت: تعداد قابل توجهی از سمن های البرز در حوزه خیریه ها فعال بوده که در این زمینه به دنبال تشکیل شبکه های خیریه هستیم.

وی یادآور شد: امروز باید تلاش های بیشتری برای ورود مردم به حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی صورت گیرد که با توجه به حمایت های دولت در این زمینه از فرصت مغتنم آن باید بهره بیشتری برده شود.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز گفت: فعالیت سمن های البرز در حوزه های مختلف زیست محیطی، پیشگیری از جرایم اجتماعی و سایر حوزه ها چشمگیر بوده است.

وی افزود: بنابراین با تشکیل خانه سمن هادر تلاش برای اقدامات هر چه موثر تر در این زمینه هستیم.

قبادی تاکید کرد: بر این اساس تلاش می شود با تشکیل سمن های تخصصی  به کمک دولت در حوزه های مختلف برای حل مشکلات بیاییم.

همایش سازمان های مردم نهاد البرز با هدف معرفی خانه سمن های این استان و ارائه گزارش از اقدامات موثر مردمی تشکل های غیر دولتی در کمک رسانی به سیل زدگان استان های مختلف کشور در سال‌جاری برگزار شد.

۸۰۲۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =