شورای اجتماعی محلات زمینه ساز نگاه ریزبینانه تر به مشکلات شهری

همدان- ایرنا- نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: تشکیل شورای اجتماعی محلات زمینه ساز نگاه ریزبینانه تر به مشکلات شهری و افزایش مشارکت شهروندان است.

حمید بادامی نجات عصر سه شنبه در جشن بزرگ سازمان های مردم نهاد افزود: یکی از شیوه‌های جلب مشارکت محله‌ای، ایجاد شوراهای اجتماعی محلات شهر همدان است که به دلیل شکل ساختاری، برنامه‌ها و مصوبات از الگوی نوینی تبعیت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح می‌تواند باعث نگاه ریز بینانه تر مدیریت شهری در مشکلات محلات و هم چنین برانگیختن حس مشارکت شهروندی و مدیریت بهتر شهر و در نهایت افزایش رضایتمندی مردم همدان شود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه با شکل گیری شورای اجتماعی محلات شاخص‌های شهری افزایش یافته و این مهم ارتباط مستقیمی با تفکر شورایی در محلات دارد اظهار داشت: تشکیل شورای اجتماعی محلات بدون تردید مشکلات مردم را کاهش و پیگیری امور توسط مسئولان را هموار می‌کند.

بادامی نجات ادامه داد: شورای اجتماعی محلات در این شهر به تازگی به صورت آزمونه در چهار ناحیه آغاز شده و هشت محله دیگر نیز به تعداد آنها اضافه می شود.

وی با بیان اینکه شورای اجتماعی محلات در چهار محله کوی جولان، مدرس، محمدیه و کوثر تشکیل شده خاطرنشان کرد: همدان دارای ۱۲ ناحیه و ۷۵ محله است که بر اساس برنامه در هر یک از نواحی یک شورای اجتماعی محلات تشکیل می‌شود.

۷۵۲۳/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =