تشکل های مردم نهاد می توانند یاریگر دولت باشند

کرمان- ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان از تشکل های مردم نهاد به عنوان بازوی دولت برای کمک به جامعه نام برد و خواستار ساماندهی فعالیت این نهادهای خودجوش برای کمک به اقشار نیازمند جامعه شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی شامگاه سه شنبه بمناسبت هفته تشکل‌ها  و مشارکت های اجتماعی در دیدار با  نمایندگانی از سازمانهای مردم نهاد استان کرمان افزود:سازمان‌های مردم نهاد مجموعه ای خودجوش از دل مردم است که با حرکتی جهادی موجب برکاتی برای قشر خاصی از جامعه که نیازمند کمک هستند، خواهند شد.

وی به ویژگی های سازمانهای مردم نهاد از جمله خودجوش بودن، مردم محوری بودن، دیدگاه خیریه ای برای خیر رساندن به هم و متمایز از هرسیستم دیگری اشاره کرد و اظهار داشت : این خصوصیات ارزشمند موجب  انگیزه بیشتر افراد برای حضور و در نتیجه افزایش جمعیت  این سازمان ها شده است.
به گفته امام جمعه کرمان سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند در نقش بازوی دولت برای کمک به جامعه عمل کنند و لذا اگر این مجموعه های مردم نهاد، تعامل بیشتری با هم داشته باشند و از وضعیت و شرایط خدمات یکدیگر اطلاع داشته و در کنار یکدیگر عمل کنند، برکات زیادی برای جامعه خواهند داشت.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با تاکید بر هدفمند کردن این سازمان‌ها با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری کرمان پیشنهاد داد: مجموعه های مردم نهاد در تعریف ماموریت ها و اهداف به هم نزدیکتر شوند و چنانچه در استان کرمان در کنار یکدیگر قرار گرفته و هر تشکلی براساس تقسیم کار و وظایف و ماموریت های تعریف شده، اقدام کند قطعا جریان قابل توجهی در استان شکل گرفته که خدمات تاثیرگذاری را برای استان کرمان به دنبال خواهد داشت.
امام جمعه کرمان گفت: برای ساماندهی سازمان‌های مردم نهاد باید اهداف سازمان‌های مردم نهاد در یک سامانه یکپارچه ثبت و این سازمان‌ها، ظرفیت هایی چون توانمند سازی جامعه هدف را هم جزو وظایف خود تعریف کنند تا در تعامل هرچه  بیشتر با سازمان‌ها و ادارات اثرات مثبت بیشتری را شاهد باشیم.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی اجتماعی کرمان نیز در این دیدار ضمن گزارشی از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد استان کرمان گفت: حضور ائمه جمعه و جماعات در کنار سازمان‌های مردم نهاد، یکی از ضروریات سازمان‌ها برای پیشرفت اهداف آنهاست.
 زهرا موسی پور با اشاره به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در استان با حضور مدیران استانی و شهرستانی گفت: سازمانهای مردم نهاد در صورتی به موفقیت می‌رسند که اعضای زیادی داشته باشند  و در  رسیدن به اهداف خود تلاش کنند.

 ۵۰۵۴
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =