۲۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83436371
۰ نفر

برچسب‌ها

سمن‌ها از فعالیت سیاسی پرهیز کنند

یزد - ایرنا- معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور با اشاره به اینکه ماهیت سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) با دیگر تشکل‌ها و احزاب سیاسی متفاوت است از آنها خواست در حوزه سیاسی فعالیت نکنند .

کمال اکبری سه‌شنبه شب در حاشیه سفرش به یزد در گفت و گو با ایرنا افزود: بهره‌گیری از این سازمان‌ها در حوزه سیاسی و فعالیت‌های جناحی ممنوع است چون با اساس شکل‌گیری آنها مغایرت دارد.

به گفته وی،سازمان‌های مردم‌ نهاد هر کدام بر اساس اساسنامه‌ برای فعالیت در یکی از حوزه‌ها راه اندازی شدند بنابراین تخصصی شدن کار سمن‌ها در اولویت ماموریت‌های این معاونت قرار دارد .

وی خاطرنشان کرد: تخصصی شدن و کسب مهارت در حوزه‌ فعالیت تعریف شده است و با حضور در دوره‌های آموزشی موجب کارآیی این سازمان‌ها می‌شود.

اکبری ادامه داد: جوانان مستعد و علاقه‌مندان زیادی با رشته‌های مختلف علمی در این سازمان‌ها عضویت دارند که باید از این فرصت‌ها برای رسیدن به اهداف نظام بیش از گذشته بهره گرفت .

این مسئول تصریح کرد: توسعه کمی و کیفی سمن‌ها با افزایش نظارت‌ها و همچنین پایش مستمر عملکرد آنها از دیگر برنامه‌های مهمی است که برای تحقق آن اقدام می‌شود.

اکبری به بررسی وضعیت و عملکرد سازمان‌های مردم نهاد در کشور به عنوان یک اولویت اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا طرح رتبه‌بندی این سازمان‌ها در دستور کار است.

وی گفت: کوتاه شدن فرایند کسب مجوز سمن‌ها با راه‌اندازی سامانه و همچنین ارتقای فعالیت آنها بر حسب ضرورت در استان‌ها از دیگر برنامه‌هاست.

معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور در سفر به یزد ضمن گفت و گو با خبرنگاران در چند برنامه شرکت می‌کند.

۲۰ هزار سازمان مردم‌نهاد با عضویت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر  در کشور فعالیت دارد.

استان یزد ۷۰۰ سازمان مردم‌نهاد دارد.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =