۲۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱:۳۹
کد خبرنگار: 2201
کد خبر: 83436335
۰ نفر

برچسب‌ها

آیین نکوداشت استاد محمود زال پور در دزفول برگزار شد

دزفول-ایرنا- آیین نکوداشت استاد محمود زال پور استاد خوشنویسی و موسیقی دزفول، شامگاه سه شنبه با حضور دوستداران فرهنگ و هنر در سالن ارشاد این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو در ایران شامگاه سه شنبه در این آیین گفت: استاد زال پور انسانی زیبانگر و زیبابین است که تمام وجود با کتابخوانی آمیخته شده است.
عبدالمهدی مستکین بر ضرورت حفظ گویش دزفولی تاکید کرد و گفت: امروزه شهرهایی که بافت تاریخی دارند می درخشند، طبق اعلام سازمان یونسکو تا ۲۰ سال آینده تنها حوزه ای که از هجوم افسارگسیخته دنیای تکنولوژی دست نخورده باقی می ماند حوزه گردشگری فرهنگی و بافت تاریخی است.
مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو در ایران بر ضرورت حفظ بافت قدیم تاکید کرد و افزود: یعقوب لیث صفاری در جهان شهره است و اتفاقاتی که می افتد زیبنده شهر دزفول نیست.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول نیز گفت: استاد زال پور فردی است که بدون هیچ چشمداشتی در شهرستان دزفول حضور فعال دارد .
نادر سعادتی فرد ضمن تقدیر  از دست اندرکاران اجرای این برنامه  افزود: استاد محمود زال پور چهره ماندگار عرصه خوشنویسی، نقاشی و موسیقی است. 
وی از انجمن های دوستی ایران و هند، سازمان تبلیغات اسلامی و انجمن آیین سنتی موسیقی مقوم دزفول جهت همکاری برای برگزاری این آیین تقدیر کرد .
وی افزود: در ماههای آینده نیز از استاد حبیب نقاش و غلامعلی مکتبی نیز تقدیر خواهد شد.
۷۲۷۸/۳۰۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =