۲۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱:۲۴
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83436324
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: سمنان در اقتصاد کلان کشور نقش فرا منطقه‌ای دارد

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: این استان در اقتصاد کلان کشور نقش فرا منطقه‌ای و ظرفیت توسعه همه‌ جانبه دارد و لازمه تحقق رویکرد توسعه همه‌ جانبه، هماهنگی، انسجام و وحدت است.

علیرضا آشناگر شامگاه سه‌شنبه در جشن روز خبرنگار در مجتمع شبدیز سمنان افزود: توجه یکسان به تمام مناطق استان لازمه توسعه همه جانبه است.
وی ادامه داد: میانگین نرخ رشد جمعیت در استان سمنان بیشتر از میانگین کشوری است و بسیاری افراد سمنان را مناسب در رفاه خود می‌دانند.
به گفته وی، رسانه‌های در تراز جمهوری اسلامی با تولید و انتشار خبرهای وحدت آفرین، نقشی موثر در خنثی کردن دسیسه بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ایجاد هماهنگی و همدلی برای توسعه همه‌جانبه در استان سمنان دارند.
استاندار سمنان از حرفه خبرنگاری به عنوان حرفه‌ای سخت، پر مخاطره، حساس، مهم و پرچالش یاد کرد و افزود: خبرنگاران نقش مهم در توسعه کشور دارند و حلقه واسط بین مخاطب و مدیران هستند.
آشناگر بیان کرد: ارتقای آگاهی شهروندان از جمله رسالت‌های مهم خبرنگار است، اما خبرنگار باید متکی و ملزم به یکسری اصول باشد و خبرها را پس از اعتبارسنجی و اطمینان از منبع موثق انتشار دهد.
وی یادآور شد: دشمن نه طراحی بلکه به دنبال اجرای عملیات روانی پرحجم در منطقه است و خبرنگاران باید با هوشیاری و اعتبار سنجی در انتشار خبرها، مراقب باشند، به صورت ناخواسته به دشمن در رسیدن به اهداف شومش کمک نکنند.

استاندار سمنان با بیان‌ اینکه خبرنگاران خبرها و رویدادهای واقعی را منتقل کنند، ادامه داد: خبرنگاران باید بدون تعصب شخصی و اهداف مغرضانه خبرها را منتشر کنند.
وی اضافه کرد: در برخی موارد، خبرنگاران به کپی اخبار و ذکر نکردن منبع گرفتار می‌شوند، در حالی که به منظور عمل به رسالت و اقناع مخاطب، منبع خبر باید ذکر شود.
آشناگر تصریح کرد: در جنگ روانی امروز، مایوس کردن مردم راهبرد دشمن است و مهندسی معکوس برای مقابله با جنگ روانی دشمن یعنی تولید فرآورده‌های خبری تقویت کننده امید و نشاط در مردم یک ضرورت و رسالت خبرنگاری است که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان مطالبه جدی از آن یاد کردند.
استاندار سمنان با بیان اینکه برخی با لکنت زبان از دولت حمایت می کنند، گفت: در شرایطی که دشمن مقاومت مردانه مردم و دولت را می‌بیند دفاع از دولت و بیان بازگو کردن منصفانه سهم دشمن در وضعیت فعلی برای مردم ضروری است.
وی اظهار داشت: خبرنگاران و رسانه‌ها ستون فقرات مردم سالاری هستند و امسال با توجه به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، رسانه وظیفه دارد مردم را به سمت مطالبه گری پیش ببرد.
استاندار سمنان با بیان اینکه برنامه محوری از جمله مطالبه‌های مردمی است، خاطرنشان کرد: مطالبه مردم برای افراد نامزد شده در شهرستان و حوزه انتخابیه ، برنامه باشد تا در انتخابات بعدی میزان تحقق برنامه ارزش سنجی و معیار تشخیص باشد.

وی اضافه کرد: نقد منصفانه مدیران و مسئولان اقدام خوبی است اما به شرطی که نقد باشد نه تخریب، چرا که مخاطب هوشیار است و به این هدف پی می‌برد.
وی با بیان اینکه اخبار استان را از رسانه‌ها دنبال می کند، افزود: برخی تصمیم‌ها بر اساس گزارش‌های رصد شده از رسانه مکتوب و کانال‌های خبری گرفته شده است.
استاندار سمنان با اشاره به ضریب نفوذ بالای تلفن همراه در جامعه، ابراز داشت: هر دستگاه تلفن همراه می‌تواند رسانه شخصی باشد.
استاندار سمنان گفت: شورای اطلاع‌رسانی استان، ساماندهی کانال‌های خبری را در دستور کار قرار دهد و برای تحقق برنامه، گردانندگان فعال و پرمخاطب برای مشورت دعوت شوند.
به گفته آشناگر، رسانه ای رقیب رسانه دیگر نمی‌شود و هر رسانه با توجه به ابزارش برای جلب توجه مخاطبان باید تلاش کند.
استاندار سمنان با تاکید بر توزیع آگهی دولتی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توزیع عادلانه آگهی مانع از انحصار و رانت می شود.
جشن‌روز خبرنگار در استان سمنان با حضور مصطفی کواکبیان رئیس خانه مطبوعات کشور، احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی برگزار شد.
۷۳۴۲/۷۴۰۸

برچسب‌ها