۲۳ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۷
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 83436323
۰ نفر

برچسب‌ها

بودجه شهرداری بانه ۳۸۲ میلیارد ریال است

سنندج - ایرنا - بودجه شهرداری بانه در سال جاری ۳۸۲ میلیارد ریال است که از منابع مختلف درآمدهای ثابت شهرداری از محل اخذ عوارض، صدور پروانه، رسیدگی به تخلفات ساختمانی و وصول مطالبات از دستگاه های اجرایی تامین می شود.

 شهردار بانه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا اکنون ۵۰ درصد مطالبات شهرداری از دستگاه های اجرایی وصول شده و هفت فقره دعاوی حقوقی شهرداری و اشخاص به طرفیت شهرداری در مراجع قضایی مطرح شده و رد دعوا به نفع شهرداری صادر شده که مبلغ ارزیابی املاک ۳۲۴ میلیارد ریال است.

وریا وثوقی باقیمانده مطالبات شهرداری از دستگاه ها را  ۲۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اضافه کرد: چهار فقره دعوای حقوقی به طرفیت شهرداری در مراجع قضایی مطرح و پس از مراحل دادرسی در مرحله بدوی رای به نفع شهرداری صادر و در مرحله تجدید نظر تحت رسیدگی است.

وثوقی با اشاره به بدهی ۳۰۰ میلیارد ریالی شهرداری بانه از دوره های قبل و بار مالی این بدهی ها بر دوش مدیریت شهری گفت: تاکنون ۴۰ درصد از بدهی دوره های قبلی شهرداری بانه پرداخت شده که پرداخت این بدهی های از طریق فروش املاک و مغازه های شهرداری تامین شده است.

وی افزود: پرداخت بخشی از بدهی های شهرداری در روند پیشرفت پروژه های عمرانی و رفع مشکلات پرداختی کارکنان تاثیر مثبتی گذاشته و مانع از کند شدن پروژه های عمرانی شده و حجم زیادی پروژه های خرد و کلان توسط شهرداری در راستای بهبود محیط شهری انجام شده است.

شهردار بانه با بیان اینکه حقوق و مزایای کارکنان شهرداری تا پایان فروردین ماه پرداخت شده اظهار داشت: تاکنون شهرداری برای بازپرداخت بدهی های خود کمک دریافت نکرده و بخشی از بدهی ادارات به شهرداری وصول شده و ۳۰ میلیارد ریال وام دریافت کردیم.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲۰ میلیارد ریال وام از سازمان شهرداری ها برای احداث مجموعه تفریحی و گردشگری بابوس مصوب شده و ۵۰ درصد آن محقق شده و از بانک شهر نیز ۲۰ میلیارد ریال وام دریافت شده است.

وثوقی با بیان اینکه تعدیل نیرو در برنامه شهرداری نبوده و تاکنون اقدامی در این رابطه  انجام نشده و نیروی مازاد در شهرداری نداریم گفت: شهرداری بانه حامی فعالیت های فرهنگی و هنری است و از رویداد هایی مانند جشنواره هه لپه رکی، جشنواره داستان بانه، جشنواره موسیقی نابینایان کشور، حمایت از مولفان و طرح های تحقیقاتی، تاسیس پارک کتاب و کوچه کتاب، و امضای تفاهم نامه احداث سالن سینما و آمفی تئاتر با اداره ارشاد اسلامی حمایت کرده است.

شهرداری بانه در سال ۱۳۰۸ تاسیس شده و تاکنون ۱۴ شهردار داشته است.

شهرستان مرزی با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹ / ۳۰۳۴ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =