نقش مبلغان دینی در شهرها و روستاها بیش از رسانه ها می تواند اثرگذار باشد

شهرکرد- ایرنا - نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اثرگذاری روحانیون مبلغ در جامعه تاکید کرد : نقش یک مبلغ و روحانی در یک محله روستا یا شهر می تواند حتی بیش از رسانه ها اثرگذار باشد.

حجت الاسلام محمد علی نکونام سه شنبه شب در دیدار با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی  با بیان اینکه روحانیون  بازوان اصلی سازمان تبلیغات است، افزود: قسمت عمده کار این سازمان  را روحانیون انجام می‌دهند که در مناطق هستند و تبلیغات اسلامی بار اصلی‌اش به دوش یک مبلغی است که در میان مردم است.

به گفته وی، نقشی را که یک روحانی در یک محل در میان مردم و در یک مسجد در ارتباط با مردم ایفا می‌کند ، یک نقش ممتازی است و نمی‌شود آن را حتی با آنچه که صداوسیما، رسانه ها و حتی فضای مجازی انجام می دهد، مقایسه کرد.

وی گفت : یک روحانی پرجاذبه، خوش‌ذوق پرتوان و هنرمند اثرگذار مردم‌دار ، عالم ، متقی و مؤمن در بین مردم اثرگذار است و سازمان تبلیغات باید در این زمان این گونه مبلغان اثر گذار را تربیت کند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: می‌دانیم که روحانیت در جای‌جای و گوشه گوشه کشور می‌تواند نقش اساسی و کلیدی بیافریند، از این رو  برای این امر باید مایه گذاشت، هنوز آن نگاهی که باید نسبت به این معنا در کشور صورت بگیرد ، نگرفته است، کارهای زیادی شده حالا طرح هجرت و روحانیون مستقر تا حدود قابل‌توجهی اثرگذار بوده اند.

وی گفت : این استان دارای کمبود روحانی مستقر و هجرت است و وجود ۱۵۰ روحانی مستقر و طرح هجرت برای استان ناکافی است ولی عطش مردم برای ادراک علوم دینی و معنوی بسیار بالاست.

 نکونام تصریح کرد: نگاه‌ها متأسفانه نسبت به این معنا نگاه مطلوبی نیست اما باید تلاش کنیم این نگاه را عوض شود و یکی از انتظاراتی که دارم این است، مسائل امور روحانیون نباید دولتی شود بلکه باید مردمی باقی بماند.  

امام جمعه شهرکرد یادآور شد: مردم در هر روستای که امام جمعه می رود ، اعلام می کنند که مسجد و روستای آنها امام جماعت می خواهد و در پارکها و ادارات نیز این مساله مشهود است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: به‌هم‌پیوستگی‌های که دستگاه‌های فرهنگی در کشور دارند این‌ها را در کنار هم نشاندن و هماهنگ کردن خیلی مهم است، تک‌روی‌ها گاهی در دستگاه‌هایی مثل صدا و سیما که یک حرکت‌های فرهنگی تک روانه صورت می‌گیرد، در دستگاه‌های دیگر و حتی خود مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری یک حرکت‌هایی گاهی صورت می‌گیرد که آن‌ها انسجام قابل‌توجهی می‌خواهد، باید به حوزه هنری نگاه ویژه کرد و یک مقدار باید جهت‌ها را تغییر داد و دستگاه‌ها دیگر را هر کدام به نوبه خودشان متشکل کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این دیدار گفت : در بلاد و مناطق مجموعه دستگاه های زیر نظر رهبری و روحانیون بازوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه ها در سطح استان ها هستند .

حجت الاسلام محمد قمی افزود: اگر سازمان تبلیغات اسلامی ارتباط و اتصالش با نمایندگان ولی فقیه در استان ها مستحکم باشد ، پیشتگرمی و قدرتمند تر حرکت خواهند کرد و تفکر اسلام ناب و گفتمان مقاومت و منظومه معرفتی انقلاب در بیانیه گام دوم پررنق دنبال می شود و خدمت فرهنگی یک نوع خدمت به مردم است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سفر به چهارمحال و بختیاری در نشست عصر میدان داری جوانان در شهرکرد حضور یافت.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =