بیانیه گام دوم اذن جهاد تمدنی به جوانان است

شهرکرد - ایرنا - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به ابعاد بیانیه گام دوم ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد : بیانیه گام دوم اذن جهاد تمدنی برای جوانان است.

حجت الاسلام محمد قمی عصر روز سه شنبه در همایش " عصر میدان داری جوانان " در جمع فعالان فرهنگی جوان چهارمحال و بختیاری در مجتمع بلاغ شهرکرد افزود : در این عصر جوانان باید میدان دار باشند و نقش های مهمی را ایفا کنند.

به گفته وی، زمانه اکنون زمانی است که مقام معظم رهبری برای جهاد تمدنی به جوان اذن داده اند و با تمام گرفتارهایی که دشمنان ایجاد کرده است، اکنون انقلاب به قله رسیده است و در گام دوم انقلاب، باید یک حرکت عمومی به سمت آرمان های انقلاب اسلامی شکل بگیرد و  جوانانی که در این عرصه میدان داری می کنند گفتمان جهادی و مقاومت را در عصر حاضر بر عهده داشته باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بر شمردن ویژگی های جوانان شهید از دوره ابتدای انقلاب تا مدافعان حرم گفت : عصر حاضر عصر امام خمینی (ره) است، عصری که تغییرات بنیادین و پر شتاب به سمت بهره مندی از ولایت عظام است.

وی با ترسیم مختصات امت امام خمینی در عصر حاضر، تاکید کرد : ویژگی های عصر امام خمینی (ره) مردمسالاری دینی ، استقلال ، اخلاق مداری ،  مبانی توحیدی ، عزت و گفتمان مقاومت ایستادگی ، عدالت خواهی است که در این عصر یکی از مطالبات عمومی مردم که در دسترس است عدالت محوری است و سنجه ارزیابی حکومت معیارهای مکتب امام است.

قمی با اشاره به مصاحبه  یک خبرنگار در پاریس با امام راحل پیش از عزیمت رهبر کبیر انقلاب به ایران، یادآوری کرد : زمانی که خبرنگار در پاریس از امام راحل پرسید که شما در حالی به ایران بازمی گردید که جامعه ایرانی تغییر کرده است ، اما پاسخ امام به خبرنگار فرمودند " بنده مردم ایران را بهتر از شما می شناسم" و امام راحل به جوانی که در سال ۴۲ می فرمودند در گهواره ها هستند ، متکی بودند و این جوانان در سال ۵۷ انقلاب اسلامی ایران را رقم زدند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامیی ادامه داد : امام راحل در پاسخ به این خبرنگار فرمودند ، چارچوبی که غربی ها در علوم سیاسی و اقتصادی درست کرده اند نتیجه اش این است که به مظلومان ظلم شود و مستضعفان مستضعف بافی بماند، اما انقلاب اسلامی چارچوبی را بنا نهاده است که از هر مظلومی دفاع می کند و بر هر ظالمی می تازد و امام از یک مدل مبارزه دیگر سخن می گفتند.

قمی با بازخوانی رخدادهای ابتدای انقلاب تاکید کرد : عده ای از بزرگان انقلاب نزد امام راحل رفتند که ایشان اجازه بدهند حزب در کشور شکل بگیرد ، امام راحل فرمودند مسیر انقلاب از حزب و تحزب نمی گذرد و از یک الگوی پیشرفت و تمدن دیگر حرف می زدند و امروز نیز در این عصر ، باید زمانه را خوب تشخیص داد و امروز زمان فریاد زدن عمارهاست. 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز گفت : در نهج البلاغه توبیخ های مهمی از حضرت امیر علی المومنین خطاب به شهری که اهل محبت حضرت علی (ع) وجود دارد که این ریشه آن را باید دقیق بررسی کرد و حتی در این نهج البلاغه به کمیل که دعای آن نیز قرائت می شود حضرت گلایه مند هستند و حضرت امیرالمومین(ع) به رفتار مردم کوفه گلایه دارند که برای جهاد و قیام به موقع اقدام نمی کنند 

قمی در پاسخ به سوال یکی از جوانان شهرکرد درباره اینکه برخی از دستگاه های اجرایی همراه نیستند نیز گفت : با حرکت های خودجوش جوانان باید در میدان باشند و برای پیشبرد این آرمانها میدان دار جهادی و آتش به اختیار باشند و متکی به کمک دستگاه های اجرایی نباشند و عزم جدی جوانان در این مسیر اثرگذار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، در این نشست که مدیرعامل قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء حضور داشت، از خانواده شهید قربانعلی امیدی ارجنکی شهید اخیر امنیت داخلی تقدیر شد و از دختر ۷ ساله این شهید تجلییل شد.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =