رفع مشکلات مردم و محرومیت زدایی اولویت کار مدیران است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: رفع مشکلات مردم و حاشیه نشینی و همچنین محرومیت زدایی از سطح شهرستان اولویت اصلی کار مدیران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «مرادعلی تاتار» روز سه شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران، افزود: در ابتدای بازگشت مردم به قصرشیرین عده ای کم درآمد در حاشیه شهر اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز کرده اند که در راستای رفع مشکلات حاشیه نشین ها و ارائه خدمات به اهالی این محلات، هم اکنون طرح نقشه جامع این محلات با ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار در دستور کار است.

 نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: سامان دهی این محلات (پالی آباد قصرجدید و انتهای امیدوار ) در دستور کار ما و مورد تاکید استاندار کرمانشاه نیز هست و امیدواریم به زودی شاهد حل این معضل باشیم.

تاتار در ادامه با اشاره به ظرفیت مرزهای شهرستان از افزایش صادرات در مرز رسمی پرویزخان در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و گفت: تسهیل در امر صادرات، ایجاد زیرساخت ها و توسعه مبادلات مرزی در راستای افزایش اشتغال و رونق ملی و اقتصادی از اهداف ترسیم شده پیش رو است.

وی گفت: همچنین امید داریم با بازگشایی مرز خسروی و تردد زائران از این مرز رسمی با امکانات و زیرساخت های بسیار عالی شاهد ایجاد شکوفایی و پویایی در شهرستان باشیم.

وی در ادامه با اشاره به سالروز ورود آزادگان از اجرای برنامه بزرگداشتی برای تجلیل از این سرافرازان در ۲۶ مرداد در بوستان شاهد قصرشیرین خبرداد.

تاتار با تبریک گرامیداشت روز خبرنگار از خبرنگاران خواست تا دغدغه ها و مشکلات را با سلاح قلمی که در اختیار دارند به طرز بسیار درست انعکاس دهند و گفت: این افراد باید از توهین، تخریب و افترا فاصله گرفته و به شکلی سازنده رویدادها را انعکاس دهند.

او گفت: خبرنگاران در واقع افرادی هستند که ارزش های انقلاب، دفاع مقدس و همچنین هویت دینی و اسلامی و خدمات نظام اسلامی را به شکلی بسیار درست در دنیا منعکس داده اند.

اولویت اصلی نظام جمهوری اسلامی رفع فقر در جامعه است 

امام جمعه قصرشیرین نیز گفت: اولویت اصلی در نظام جمهوری اسلامی رفع فقر و محرومیت در جامعه است از این رو مدیران باید با مدیریت صحیح استفاده از منابع غنی و ظرفیت های موجود در راستای برطرف کردن مشکلات جامعه تلاش کنند.

حجت الاسلام علی ملکی افزود: شهرستان قصرشیرین دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است که پتانسیل ها و قابلیت های این شهرستان می تواند ظرفیتی برای ایجاد اشتغال نیروهای بومی و حتی دیگر شهرستان های استان کرمانشاه باشد.

وی اظهار داشت: مردم سرمایه بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی هستند که تقویت حضور مردم در جامعه باعث ارتقای امنیت در شهرستان می شود.

امام جمعه قصرشیرین گفت: مدیران شهرستان قصرشیرین تلاش کنند که با به کارگیری نیروهای بومی، ایجاد اشتغال و تسهیل در امر صادرات، استفاده موثری از مرزهای منطقه داشته باشند.

ملکی در ادامه با اشاره به اجرای طرح کرامت خواستار رفع مشکل حاشیه نشینی در شهرستان قصرشیرین شد.

وی  همچنین با تبریک روز خبرنگار به اهمیت جایگاه اطلاع رسانی و تبلیغ و رسانه در دنیای امروز پرداخت و گفت: آمریکا و دیگر کشورهای استکباری دنیا تمامی ابزارهای اطلاعاتی، تبلیغاتی را با ایجاد جنگ روانی در راستای اهداف شوم خود به کار بسته اند.

او با بیان اینکه داشتن تعهد دینی، اخلاق و پایبندی به ارزش های اسلامی از مهم ترین ابزار کار خبرنگاران است، اضافه کرد: خبرنگاران باید با سلاح قلم در راستای نشر ارزش های دینی گام بردارند.

برگزاری جشن های دهه امامت، تاکید بر رفع مشکلات حاشیه نشینی با تشکیل ۱۱ کمیته، برگزاری آیین تجلیل از آزادگان از مواردی بود که در این جلسه بر آن ها تاکید شد.

در این آیین از خبرنگاران رسانه و فعالان شبکه های اجتماعی با اهدای هدایا و لوح سپاس از سوی فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرشیرین تجلیل شد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است.

۳۰۱۲/۸۰۶۶                                                      

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =