عضو حزب کنگره مردمی یمن از احتمال سفر شماری از اعضای این حزب به ایران خبر داد

تهران – ایرنا - «یاسر الیمانی» از اعضای سرشناس حزب «کنگره مردمی» یمن روز سه شنبه از احتمال سفر شماری از رهبران این حزب و چهره های سیاسی مستقل یمنی به تهران خبر داد.

یاسر الیمانی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: کسی که منصور هادی  رئیس جمهوری و دولتش را در عدن ساقط کرد ایران نبود بلکه عربستان سعودی و امارات متحده عربی بودند.

وی در ادامه نوشته است: به زودی سرانی از حزب کنگره مردمی و چهره های سیاسی مستقل عازم تهران می شوند پس از اینکه آن ها امید خود را از کسانی که گفتند برادران و همسایه هستند در حالی که سر یمن و مردم را گوش تا گوش می برند، از دست داده اند.

حزب کنگره مردمی توسط علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن تاسیس شد و هم‌اکنون شماری از  اعضای این حزب با جنبش انصارالله و دیگر احزاب یمنی در صنعاء شورای عالی سیاسی را تشکیل داده و کشور را اداره می‌کنند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که عربستان سعودی و امارات متحده عربی طی روزهای گذشته در جنگی تمام عیار در عدن به وسیله نیروهای نیابتی خود درگیر بودند.

دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن که حمایت عربستان سعودی را با خود دارد در عدن توسط نیروهای شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات متحده عربی است، عملا سقوط کرده است.

در همین رابطه بسیاری از اهالی مناطق شمالی یمن که در عدن حضور داشتند پس از وقایع اخیر این شهر را ترک و به بخش های شمالی مهاجرت کردند.

به نظر می رسد که اختلافات میان دولت منصور هادی تحت حمایت ریاض و امارات متحده عربی ریشه در برخی موضوعات از جمله تلاش سعودی های و امارتی ها برای تسلط بر استان عدن  به عنوان یکی از مهم ترین مناطق جنوبی شبه جزیره عربستان و آن هم به خاطر وجود خلیج عدن و تنگه باب المندب در کناره آن دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =