تولیدکنندگان محتوا به موضوع امید و نشاط اجتماعی بپردازند 

تهران- ایرنا- رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با اشاره به اینکه فضای مجازی بستری برای استفاده معارضان و یاس آفرینان در عرصه سیاسی اقتصادی و فرهنگی تبدیل شده از تولیدکنندکان محتوا خواست به موضوع حیاتی امید و نشاط اجتماعی به عنوان نیازی فرهنگی کشور در این فضا بپردازند.

محمدرضا بهمنی سه‌شنبه شب در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال در تالار وحدت با تشریح روند و جزییات برگزاری این دوره جشنواره، افزود: رویدادها و جشنواره‌ها به عنوان برنامه‌ای مرسوم در عرصه فرهنگی کشور، غالباً به عنوان راهکاری برای شناسایی و معرفی آثار و تولیدات برتر اجرا می‌شوند که جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال نیز با همین مبنا تعریف شده و امروز برگزیدگان دوره یازدهم آن معرفی می‌شوند. 

وی ادامه داد: شرایط جدید و تحولات فضای مجازی از یک سو و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های محتوایی فرهنگ و هنر ایران و ایرانی برای حضور در این فضا از سوی دیگر، ما را برآن داشت که دوره یازدهم را با قدری تغییر نسبت به دوره‌های قبل آن تعریف و اجرا کنیم. 

مشاور وزیر و رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: این تغییرات در دو بخش موضوع محور شدن جشنواره و شبکه سازی بر محور جشنواره در قالب حلقه‌های موضوعی اجرا می‌شود. 

بهمنی خاطرنشان کرد: در این دوره علاوه بر تمرکز بر قالب‌های محصولات شامل پایگاه‌های اینترنتی، نرم افزارهای کاربردی تلفن همراه، شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های رایانه‌ای و هنرهای دیجیتال مسئله‌های مورد نیاز عرصه فرهنگی کشور هم در دستور کار جشنواره قرار گرفت. 

بهمنی تصریح کرد: مسئله های مهم کشور در محورهای مختلف، در دستور کار این جشنواره قرار گرفته است، یکی از محورها در این دوره از جشنواره توجه به "خانواده محور" بودن آثار بود که این موضوع برخلاف فردمحور موضوعات در فضای مجازی [عموما غلبه دارد] مدنظرمان قرار گرفت و می خواستیم الگوی ایرانی- اسلامی را مورد توجه  قرار داد.از فرصت فضای مجازی می خواهیم برای تقویت خرده فرهنگ ها استفاده کنیم.

رئیس مرکز فناوری های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: یکی دیگر از محورهای مورد توجه این دوره از جشنواره صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی بود و در این جشنواره به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار گرفت.

بهمنی اظهارداشت: با توجه به نیاز همنشین شدن بین اقتصاد و فرهنگ در این دوره از جشنواره موضوع اقتصاد فرهنگ بنیان را هم در دستور کار قرار دادیم. بعلاوه اینکه یک محور دیگر از جشنواره توجه به موضوع حکمرانی و مدیریت بود.

وی گفت: در باب توجه به شبکه سازی بر پایه این جشنواره هم تلاش داریم بعد از برگزاری، آثار برتر را معرفی کرده و برای توانمندسازی شرکت کنندگان تلاش هایی انجام دهیم. همچنین قصد داریم این جشنواره را با سایر جشنواره های رسانه های دیجیتال هماهنگ کنیم. هدف این جشنواره این است که رسانه های دیجیتال جریان ساز شوند.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خوراکیان عضو شورای ملی فضای مجازی کشور، جعفر پور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام مازنی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، فیروز آبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از جمله مسئولان حاضر در این آیین بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =