انتقال دستفروشان "احسانی" تهران با مجوز شرکت ساماندهی میسر است
عکس نمایی از غرفه های درحال آماده سازی برای ساماندهی دستفروشان بازار احسانی را نشان می دهد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران در پاسخ به انتقادات درخصوص ساماندهی دستفروشان بازارچه احسانی در بوستان مطهری منطقه ۱۹ پایتخت گفت: انتقال این دستفروشان با مجوز شرکت صنایع و مشاغل امکانپذیر است.

به گزارش ایرنا، امیر فتاحیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اتفاقی که در منطقه ۱۹ افتاد به این دلیل بود که شهرداری منطقه تدبیر کرد تا به صورت موقت و برای اینکه به چالش جدی در این خصوص برنخوریم و دستفروشان دردسر جدی ایجاد نکنند موقتا در نقطه ای ساماندهی شوند.

وی اظهارداشت: اگر شرکت ساماندهی مجوز نداده باشد دستفروشان از آن محل جمع آوری می شوند.

فتاحیان با بیان اینکه شهرداری ها متولی موضوع سد معبر هستند در حالی که در ایجاد آن نقشی ندارند گفت: سد معبر محصول موارد متعددی است و در هر محلی که سد معبر شود از حوزه قانون تخطی شده و موجب اخلال در روند عبور و مرور می شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از دستفروشان مهاجر هستند اظهارداشت: بخشی از دستفروشی ها مربوط به اصناف است و سختگیری های قانونی باعث می شود کسانی که دنبال کار نیستند از دور خارج شوند.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در ساماندهی دستفروشان مناطق یک، ۶ و ۱۱ انجام شده خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در این موضوع همکاری خوبی با شهرداری تهران دارد.

به گزارش ایرنا چندی پیش اقدام شهرداری منطقه ۱۹ تهران در ایجاد غرفه برای دستفروشان داخل پارک مطهری خبرساز شد.

تهرام/۹۳۵۳/ ۱۰۰۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =