رسانه‌ها مروج الگوی مدیریت منابع آبی باشند

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان گفت: رسانه‌ها با تولید محتوای جذاب و اقناعی برای اطلاع‌رسانی و آموزش به مردم، مروجان مدیریت صحیح منابع آب در این استان باشند.

ایرج حیدریان عصر سه شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) مرکز سمنان به مناسب روز خبرنگار، افرود: رسانه‌ها با بازگویی طرح‌ها به شیوه‌ای جذاب، مردم را پیگیر چرایی مسایل می‌کنند که با پرسش و پاسخ بسیاری از ذهنیت‌ها در خصوص آن‌ها برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اقلیم و محدودیت منابع آبی سمنان، بیان کرد: مدیریت مصرف آب با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در جامعه میسر می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان ادامه داد: برخی از افراد در جامعه با وجود کمبود منابع آبی، از آب آشامیدنی به شیوه‌ای غیرمتعارف مانند استخرها و باغ‌های کشاورزی استفاده می‌کنند و این منابع را به هدر می‌دهند.

وی فرهنگ‌سازی مصرف درست آب را اقدامی زمان‌بر برشمرد و خاطرنشان کرد: آشنایی مردم به ویژه کشاورزان با موضوع کم‌آبی و تبعات ناشی از آن برای جبران کسری ۱۵۰ میلیون مترمکعبی اب در استان سمنان ضرورت دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سمنان یادآور شد: این شرکت در سه افق کوتاه، میان و بلندمدت در تقویت آبخوان‌ها و منابع زیرزمینی این استان گام برداشته است.

۹۸۹۱/۷۴۰۸

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها