۱۹ کامیون نفتکش حامل سوخت قاچاق در میناب توقیف شد
سوخت قاچاق

بندرعباس- ایرنا- فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: ۱۹ دستگاه کامیون تانکردار نفتکش حامل ۵۲۵ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در ۲ عملیات جداگانه در شهرستان میناب توقیف شد.

سردار عزیزالله ملکی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ارزش این محموله های سوختی قاچاق ۳۷ میلیارد ریال برآورد شده و دراین ارتباط  ۱۹ نفر از عوامل قاچاق سوخت دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی میناب معرفی شدند.
وی بیان داشت: این اقدام روز گذشته در راستای مبارزه و مقابله با قاچاق سوخت و فرآورده های نفتی و به منظور مقابله و برخورد جدی با قاچاقچیان و همچنین جلوگیری از خروج و قاچاق سرمایه ملی صورت گرفته است.
موقعیت استراتژیک هرمزگان با ۱۰۳ هزار کیلومتر مربع وسعت و مرز طولانی از جاسک تا پارسیان به طول ۹۰۰ کیلومتر، باعث شده حجم قابل توجهی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی و غیر رسمی، ساحلی، روستایی و خورها به طور غیرمجاز وارد این استان شود. 
پدیده قاچاق برای هرمزگان و کشور تهدید امنیتی و اقتصادی بزرگی است و ضرورت دارد علاوه بر نیروهای نظامی و انتظامی دیگر دستگاه های مرتبط نیز با این پدیده زشت و خلاف شرع که منطبق بر خواست دشمن است، مقابله کنند.

شهرستان میناب در ۹۰کیلومتری شرق هرمزگان واقع شده است.
۷۱۹۵/۶۰۴۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha