۲۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۴
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 83436011
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: سمن‌ها در توسعه آستارا نقش‌آفرین باشند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه این شهرستان در قالب همایش‌ها و طرح‌های علمی برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد روز سه شنبه به مناسبت روز تشکل های اجتماعی در نشست با اعضای سازمان های مردم نهاد در فرمانداری گفت: از ظرفیت نخبگان و آحاد مختلف جامعه برای توسعه همه جانبه شهرستان آستارا باید استفاده شود و سمن ها در این زمینه نقش مهمی دارند.

وی اضافه کرد: انسان توسعه یافته به حقوق مدنی خود آگاه است و همین امر زمینه ای برای پیشرفت در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را فراهم می کند.

وی بیان کرد: حفاظت از محیط زیست، حمایت از طرح های گردشگری و پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید در محور فعالیت های سازمان های مردم نهاد قرار بگیرد و دولت از سمن های فعال حمایت می کند.

فرماندار آستارا بیان کرد: دولت تدبیر و امید نگاه خاصی به سمن ها دارد و یکی از مبانی ارزیابی دستگاه های اجرایی، چگونگی استفاده آنها از ظرفیت سمن هاست و خوشبختانه هفت سازمان مردم نهاد در شهرستان آستارا فعال هستند.

وی ادامه داد: آوازه فعالیت برخی از سمن های آستارا به سطح ملی نیز رسیده و مطالعه بیانیه گام دوم انقلاب و پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه سازمان های مردم نهاد قرار بگیرد زیرا توسعه با رویکرد ملی ارزشمند است.

رستم زاد گفت: مشارکت نخبگان و خیران برای پویایی سمن ها ضروری است و آستارا از نظر تعداد سمن ها جزو شهرستان های پیشرو استان است. 

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۰۵/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =