تصفیه‌خانه فاضلاب سی سخت شهریور به بهره‌برداری می‌رسد

یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد که با شروع به کار آن آب مورد نیاز بخش‌های کشاورزی و صنعت نیز تأمین می‌شود.

فیض اله پاسره روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون برای اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت بیش از ۱۲۰میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: با ایجاد سیستم های تصفیه فاضلاب علاوه بر حفظ منابع زیرزمینی در برابر آلودگی، آب مورد نیاز بخش های کشاورزی و صنعت نیز تامین میشود.

پاسره بیان کرد: فرآیند تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت از نوع ترکیبی و شامل رشد معلق و چسبیده میکروارگانیسم ها است.

وی عنوان کرد: در تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت به دلیل استفاده از روش های ترکیبی فرآیند تصفیه بیشتر و با کیفیت تر انجام می شود.

پاسره با اشاره به مدرن بودن تصفیه خانه سی سخت، گفت: مراحل کار این تصفیه خانه به ترتیب شامل «آشغالگیری، دانه گیری، متعادل سازی، واحد غیر هوازی (انوکسیک)، واحد هوازی، حوض ته نشینی، گندزدایی و فیلترهای تحت فشار است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طول شبکه جمع آوری فاضلاب این تصفیه خانه ۱۶ کیلومتر است، افزود:  این تصفیه خانه قادر است در هر شبانه روز یک هزار و ۲۰۰ متر مکعب پساب را تصفیه کند.

پاسره بیان کرد: در کنار این تاسیسات، سیستم دیگری برای تصفیه لجن شامل هضم کننده تغلیظ، فیلتر پرس برای آبگیری و تولید کیک لجن نیز در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: وجود مشکلات مالی و نیز معارضان محلی از دلایل تاخیر در زمان بهره برداری این طرح بوده است.

شهر سی سخت در ۳۵ کیلومتری شرق یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد. 

۹۹۲۸/۶۱۱۰


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =