۱۰ حلقه چاه غیرمجاز در پایتخت مسدود شد

تهران- ایرنا- مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی یک هفته گذشته با انسداد ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز از برداشت سالانه بیش از ۱۶۸ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، علیرضا نیکنام در این باره اظهار داشت: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  ۲۱۰ متر و با دبی ۸.۵  لیتر برثانیه  پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی از چرخه فعالیت خارج شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۶۸ هزار و ۳۰۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: همچنین طی این مدت در بخش آب های سطحی چهار مورد بررسی تصرف های غیرمجاز در بستر رودخانه انجام شد و در بخش آب های زیرزمینی، ۱۱ مورد کنترل و بهره برداری، پنج مورد چاه غیر مجاز شناسایی و اخطاریه آن صادر شد و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب سه دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام شد.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

تهرام/۸۱۳۸//۶۱۳۹

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha