دانشگاه تهران با بنیاد ملی نخبگان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

تهران- ایرنا- دانشگاه تهران با بنیاد ملی نخبگان به منظور جذب دانش‌آموختگان برتر دوره دکتری (جایزه دکتر کاظمی آشتیانی) تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه تهران، بر اساس این تفاهم‌نامه ۱۲ میلیارد ریال به‌ عنوان اعتبار پژوهشی (حمایت از استادیاران جوان) و تجهیزات کاظمی آشتیانی برای جذب ۳۰ تن از دانش‌آموختگان برتر دانشگاه تهران اختصاص یافت.

این اعتبار به ازای هر یک از برگزیدگان جایزه دکتر کاظمی آشتیانی برابر با ۴۰۰ میلیون ریال است که ۲۰۰ میلیون ریال نیز بابت راتبه پژوهشی و ۲۰۰ میلیون ریال بابت راتبه تجهیزات اختصاص می‌یابد.

همچنین اگر دانش‌آموخته برتر پیش از برگزیدگی به‌عنوان دانش‌آموخته برتر به عضویت هیأت علمی دانشگاه تهران رسیده باشد، از اعتبار راتبه پژوهشی بهره‌مند می‌شود.

جذب دانش‌آموختگان برتر به‌عنوان عضو هیأت علمی (هیأت علمی رسمی - پیمانی)، تأمین محیط اداری مناسب برای اعضای تفاهم‌نامه و اعطای تسهیلات جایزه براساس مقررات جایزه دکتر کاظمی آشتیانی به عضو هیأت علمی برگزیده از تعهدات دانشگاه تهران در این تفاهم‌نامه به شمار می رود.

مرکز آموزش هنر سازمان جهاددانشگاهی تهران افتتاح شد

مرکز آموزش هنر سازمان جهاد دانشگاهی تهران مردادماه جاری افتتاح شد؛ این مرکز در زمینی به مساحت ۴۵۰ متر مربع، با زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع در ۵ طبقه در خیابان قدس، کوچه شفیعی، پلاک۴ احداث شده است.

یک انتصاب

"امیرحسین جلالی ندوشن" عضو هیات علمی گروه روان‌پزشکی و مدیر مشارکت‌های مردمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و "دکتر کاترینا داچونوا Katerina Duchonova" از جمهوری چک، به عنوان رئیس Special Interest Group روان‌درمانی پناهندگان/ بازماندگان شکنجه» در بخخش روان‌درمانی انجمن جهانی روان‌پزشکان تعیین شدند.

همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی غیرمقیم

محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران نیز امروز در گفت و گویی با اشاره به موافقت‌نامه طرح همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی غیر مقیم در سال ۱۳۹۸ گفت: به‌منظور ایجاد ارتباط میان متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با همتایان داخلی به منظور انتقال دانش و تجربه و ایده‌های فناورانه به کشور طرح همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور از آذر ماه ۱۳۹۲ به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان کلید خورد.

وی، افزود: براساس این طرح دانشگاه‌ها و مراکز معتبر آموزشی و پژوهشی ظرفیت‌ها را در قالب دوره پسادکترا، فرصت مطالعاتی، همکاری به‌عنوان استاد مدعو، فعالیت‌های فناورانه، برگزاری سخنرانی ها و کارگاه‌های تخصصی، اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از استادیاران جوان و نظام وظیفه تخصصی اعلام کردند.

فرهنگ‌سازی مدیریت سبز نیازمند مشارکت دانشگاهیان است

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی مدیریت سبز دانشگاه تهران هم امروز حوزه فرهنگ‌سازی مدیریت سبز را نیازمند مشارکت تمامی دانشگاهیان عنوان کرد.

وی ارائه ایده‌های خلاقانه توسط دانشجویان به‌ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در زمینه مدیریت حامل‌های انرژی، بهره برداری از انرژی‌های نو و مدیریت پسماندها؛ تدوین طرح حمایت ازپایان‌نامه های دانشجویی در زمینه مدیریت سبز و تدوین دستورالعمل مدیریت سبز در جهت استفاده بهینه از امکانات را از جمله اقدامات کمیته فرهنگی و آموزشی مدیریت سبز برشمرد.

محمدعلی زارع چاهوکی افزود: حمایت از فعالیت تشکل‌های دانشجویی و ایجاد تسهیلات در جهت ترویج و فرهنگ‌سازی مدیریت سبز؛ طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت سبز برای سطوح مختلف مدیران، اعضای هیأت علمی، دانشجویان، کارکنان و نیروهای خدماتی؛ برنامه‌ریزی برای طراحی سرفصل های آموزشی و افزایش سواد زیست‌محیطی و مدیریت سبز در سرفصل دروس عمومی از دیگر اقدامات موثرگرفته در این عرصه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =